Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A.Wójciak, R.Wójciak sp. Jawna

Nasz klient

Archipelag to jedna z największych polskich pracowni architektonicznych, świadcząca kompleksowe usługi projektowe. W ofercie firmy znajduje się ponad 1500 gotowych, autorskich projektów domów, które można znaleźć i zamówić w serwisie www.archipelag.pl. Na stronie funkcjonuje również duża baza wiedzy nt. projektowania, budowy i wykończenia domów.

Archipelag wygląd strony
Archipelag strona internetowa

Sytuacja początkowa

Serwis nie był widoczny w TOP10 wyników wyszukiwania na większość kluczowych i konkurencyjnych fraz dla tego typu stron. Znacznej poprawy wymagała optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek, a w szczególności podstron kategorii, na których popularności najbardziej zależało klientowi.

Co zrobiliśmy?

  • Kompleksowy audyt serwisu, przygotowanie zaleceń optymalizacyjnych oraz nadzór i wsparcie merytoryczne przy ich wdrażaniu,
  • Optymalizacja treści zamieszczonych w serwisie,
  • Realizacja strategii efektywnego link buildingu w oparciu o przygotowaną strukturę serwisu,
  • Regularna publikacja tematycznych artykułów na innych serwisach internetowych,
  • Wsparcie pozycjonowania serwisu dodatkowymi działaniami z zakresu ePR,
  • Rekomendacje działań i dobrych praktyk wspierających pozycjonowanie.
Archipelag strona
wyniki Archicom

Efekty

Wprowadzenie do TOP10 najbardziej konkurencyjnej dla tej branży frazy „projekty domów” oraz dużej ilości innych konkurencyjnych słów kluczowych oraz fraz z tzw. długiego ogona. Miesięczny ruch pochodzący z wyników wyszukiwania jest większy średnio o 80% w porównaniu do okresu sprzed pozycjonowania.