Google Ads Cennik

Cennik Google Ads to lista ustalonych opłat za reklamy
wyświetlane w wyszukiwarce Google oraz na stronach partnerskich,
zależnych od wybranych słów kluczowych, lokalizacji i innych czynników.

cennik kampanie adwords
Agencja SEO/SEM » Kampanie Google Ads » Google Ads Cennik

Czym są Google Ads?

Google Ads to platforma reklamowa stworzona przez Google. Umożliwia firmom promowanie produktów i usług w wyszukiwarce Google i na witrynach partnerskich. Wykorzystuje model płatności za kliknięcie (PPC, pay per click), co oznacza, że jako reklamodawca płacisz tylko za faktyczne kliknięcia użytkowników internetu w Twoje reklamy.

Co to oznacza? Twoja reklama wyświetla się odbiorcy – na przykład w wynikach wyszukiwania – ten klika w nią i przenosi się na stronę internetową, by zapoznać się ze szczegółami oferty. Nie płacisz za wyświetlenie reklamy, tylko za to, że ktoś przeszedł z reklamy na witrynę.

Kampanie działają na zasadzie aukcji reklamowej i od tego zależy cena Google Ads. Oznacza to, że reklamodawcy rywalizują o miejsce na stronie wyników wyszukiwania lub na innych witrynach partnerskich Google. Miejsce jest określane w ramach konkurencyjnej licytacji. Jako uczestnik aukcji określasz ofertę CPC, czyli kwotę, jaką jesteś gotów zapłacić za jedno kliknięcie w swoją reklamę. Oprócz Twojej oferty algorytm Google bierze pod uwagę wskaźniki jakości:

 • jakość reklamy
 • jakość strony docelowej
 • wskaźnik klikalności (CTR).

Na podstawie oferty i wskaźników jakości Google przypisuje reklamie pozycję w wynikach wyszukiwania czy na stronie partnerskiej. Kiedy użytkownik wpisuje zapytanie w Google, uruchamiana jest aukcja reklamowa. Google wybiera reklamę do wyświetlenia, biorąc pod uwagę wskaźniki jakości, ofertę na kliknięcie (CPC) i inne czynniki. Nagradzana jest wysoka jakość reklam – Twoja kampania dostaje lepsze pozycje i niższe koszty.

Aukcja reklamowa sprawia, że reklamy są dostosowywane do indywidualnych zapytań użytkowników, a miejsca w wynikach wyszukiwania są przydzielane w sposób sprawiedliwy i konkurencyjny. Dzięki temu Ty, jako reklamodawca, możesz kontrolować koszty i modyfikować swoje działania reklamowe.

Chcesz zaplanować kampanię Google Ads? Nasi specjaliści zrobią to za Ciebie!

Google Ads krok po kroku

Nasza agencja ma certyfikat Google Partner Premier. Potwierdza on umiejętności naszych ekspertów w zakresie środowiska Google. Należymy do ścisłego grona 3% agencji w Polsce z takim wyróżnieniem. Znamy się na prowadzeniu kampanii i mamy doświadczenie z wielu branż. Zobacz, jak działamy!

1

Utworzenie konta reklamodawcy w Google Ads
Jeśli nie masz jeszcze konta, zakładamy je dla Ciebie. Jeśli je masz, sprawdzamy, czy wszystko z nim w porządku, zanim zaczniemy przygotowania do kampanii.

2

Utworzenie kampanii
Na koncie w Google Ads tworzymy nową kampanię. Wybieramy jej cel – na przykład wzrost ruchu na stronie, zwiększenie sprzedaży czy budowanie świadomości marki. Ustalamy target kampanii.

3

Lista słów kluczowych
Przygotowujemy frazy kluczowe związane z Twoimi produktami lub usługami. Skupiamy się na tych, które użytkownicy wyszukują w Google.

4

Określenie budżetu
Ustalamy dzienny budżet kampanii, czyli maksymalną kwotę, jaką jesteś gotów wydać na kliknięcia w reklamy każdego dnia. To etap odpowiedzi na pytanie: jaka jest cena Google Ads?

5

Tworzenie reklam
Czas na przygotowanie treści, które pojawią się w wynikach wyszukiwania. Teksty składają się z nagłówka, opisu i linku prowadzącego do strony docelowej, czyli zazwyczaj Twojej witryny.

6

Uruchomienie kampanii
Kiedy wszystko jest już ustalone, kampania startuje.

7

Monitorowanie wyników
Śledzimy wyniki kampanii za pomocą narzędzi analitycznych Google Ads. Analizujemy wskaźnik klikalności (CTR), konwersje i koszty. Dzięki temu możemy modyfikować kampanię.

Powierz prowadzenie kampanii specjalistom. Znamy się na tym – zobacz efekty naszych działań dla innych klientów!

Co wpływa na koszt Google Ads?

Na koszt kampanii Google Ads składają się:

 • budżet kampanii, czyli kwoty, które płacisz Google za kliknięcia w reklamy
 • wynagrodzenie agencji za prace związane z opracowaniem kampanii oraz zarządzaniem nią.

Tak naprawdę w przypadku Google Ads cena zależy od Ciebie, bo to Ty określasz poziom budżetu, jakie chcesz zainwestować w kampanię Google Ads. Nasi specjaliści pomogą Ci wyznaczyć optymalną wartość budżetu, ale jego wysokość będzie zależała przede wszystkim od celów biznesowych, które chcesz osiągnąć, i zasięgu kampanii. Wpływ na to mają także konkurencyjność, przewidywane koszty kliknięcia i konwersji, sezonowość branży.

wysokość budżetu

Wysokość budżetu na kliknięcia

Trudno z góry powiedzieć, ile kosztuje kampania AdWords, ponieważ w Google Ads cena zależy od Ciebie. W Artefakt pomagamy określić optymalną wartość budżetu. Zalecana przez naszych specjalistów początkowa wartość będzie zależała od Twoich celów biznesowych.

Wpływ na nią będzie też miała konkurencja, przewidywane koszty kliknięcia lub koszty konwersji, sezonowość… Jeśli masz już zaplanowany budżet na reklamę w Google, przygotujemy propozycję kampanii, która będzie optymalna w tym budżecie.

cele

Wybierz cel reklam Google Ads

 • Chcę zwiększyć liczbę transakcji w moim sklepie o określoną wartość.
 • Chcę zwiększyć przychody w moim sklepie o określoną wartość.
 • Chcę uzyskać określoną liczbę wypełnionych formularzy kontaktowych od potencjalnych klientów.
 • Chcę uzyskać najwięcej zapytań wydając określoną kwotę.
 • Chcę poprawić świadomość mojej marki.

Cena prowadzenia kampanii Google Ads

Artefakt pobiera określone opłaty za prowadzenie kampanii linków sponsorowanych. Każdy Klient otrzymuje indywidualnego opiekuna konta, z którym może na bieżąco kontaktować się w sprawie prowadzenia kampanii. Stosujemy różne metody rozliczeń dopasowane do różnych potrzeb reklamodawców. Cena prowadzenia kampanii AdWords zależy od wysokości budżetu, celów i rodzaju prowadzonych kampanii. Obsługa kampanii realizowanej wyłącznie w wyszukiwarce będzie nieco tańsza niż zestaw kampanii w wyszukiwarce, sieci reklamowej, YouTube i GMail (więcej na temat kierowania kampanii znajdziesz na stronie Kampanie AdWords).
koszty kliknięcia

Płatność za kliknięcia, wyświetlenia czy akcję?

Kampanie AdWords są najczęściej rozliczane w modelu CPC (Cost Per Click, inaczej PPC – Pay Per Click). Płacisz za każde kliknięcie w Twoją reklamę w wyszukiwarce Google lub w banner wyświetlony w sieci reklamowej. W przypadku bannerów możliwe jest także płacenie za tysiąc wyświetleń (CPM).

Podobnie jest w przypadku filmów reklamowych w serwisie YouTube, płacisz za ich obejrzenia (CPV – Cost Per View) przy czym płaci się za nie tylko wtedy, gdy widz nie skorzysta z opcji pominięcia reklamy przed upływem 30 sekund albo przed końcem reklamy.

Ostatnią opcją jest możliwość płacenia za konkretne akcje wykonane przez użytkowników na naszej stronie, czyli konwersje. Tę opcję oznacza się skrótem CPA (Cost Per Action).

Od czego zależy cena kliknięć w Google Ads w modelu CPC?

Koszt kliknięcia bardzo się różni w zależności od branży reklamodawcy. Zdarzało nam się obsługiwać kampanie, w których CPC wynosiło 0,03 zł, a także takie, gdzie za każde kliknięcie trzeba było zapłacić ponad 20 zł. Najwyższe i najniższe koszty obserwujemy w wyszukiwarce, natomiast różnice w kosztach reklam bannerowych w sieci reklamowej są znacznie mniejsze. W niektórych branżach reklama bannerowa jest przez to tańsza niż w wyszukiwarce, w innych zaś istotnie droższa.

Wynagrodzenie za naszą pracę różni się w zależności od pakietu, który wybierzesz oraz budżetu reklamowego. W podstawowym pakiecie STANDARD za kampanię zapłacisz 20% wartości wydanego budżetu, nie mniej niż 850 zł

reklama w wyszukiwarce
wycena sem

Koszt kliknięcia w reklamę w wyszukiwarce waha się od 3 groszy do 30 złotych.

wycena sem

Koszt kliknięcia w reklamę bannerową to od 50 groszy do 3 złotych.

reklama bannerowa
Nie wiesz, ile powinieneś przeznaczyć na reklamę?
Skorzystaj z naszej pomocy!

Ile wydajemy na reklamę w Internecie?

Aukcje reklam prowadzone są w czasie rzeczywistym, dlatego koszty CPC mogą się istotnie różnić w różnych porach roku czy nawet porach dnia. Wydatki na kampanie SEM od lat dynamicznie rosną. Coraz więcej firm chce skorzystać z tej formy reklamy. W 2019 roku wydatki na reklamę online w Polsce przekroczyły wydatki na reklamę telewizyjną. Większa konkurencja powoduje, że przeciętne koszty CPC w systemie Google Ads z roku na rok rosną.
Wydatki na SEM w Polsce

Co otrzymam w cenie kampanii Google Ads?

W ramach obsługi kampanii AdWords standardowo:

 • Ustalamy wspólnie z Tobą cele kampanii i budżety,
 • Zakładamy konto Google Ads,
 • Budujemy strukturę kampanii i grup reklam,
 • Dobieramy słowa kluczowe,
 • Piszemy reklamy,
 • Ustawiamy pomiar konwersji (osiągnięcia celu na stronie),
 • Ustawiamy harmonogramy wyświetlania reklam w czasie,
 • Na bieżąco optymalizujemy ustawienia kampanii,
 • Regularnie dostarczamy raporty zawierające m.in. liczbę kliknięć, wydany budżet, liczbę konwersji.

W razie potrzeby pomagamy także w:

 • Instalacji Google Analytics
 • Przygotowaniu bannerów reklamowych
Szukasz doświadczonej agencji Google Ads?
analiza wyników

Transparentne zarządzanie kosztami kliknięć

Korzystając z usług agencji, warto zapewnić sobie informację o rzeczywistych wydatkach ponoszonych w systemie AdWords, czyli o wysokości budżetu. Będąc klientem Artefakt, masz pełną jasność co do ceny kampanii Google Ads. Każdy klient otrzymuje dostęp do konta, na którym jest widoczne, jaki budżet jest wydawany na reklamę. W zapisach umowy jasno określamy, jakie wynagrodzenie przysługuje za prowadzenie kampanii. Przy nietypowych projektach i dużych kampaniach Google AdWords cennik może być ustalany indywidualnie.

Często zadawane pytania

Budżet kampanii to kwota, która jest wpłacana do Google, i z której opłacane są kliknięcia (lub wyświetlenia) w prowadzonych kampaniach AdWords.

System Google AdWords jest bardzo elastyczny i umożliwia dowolne ustalanie i modyfikowanie kwot budżetów, jakie są wydawane w kampanii w ciągu dnia lub miesiąca.

Określając sugerowany budżet, kierujemy się różnymi czynnikami, w szczególności celami biznesowymi klienta, pożądanym zasięgiem kampanii, wybranymi metodami kierowania czy kosztami kliknięcia w danej branży.

Koszt kliknięcia zależy od wyniku jakości reklamy i witryny, ustawionej (maksymalnej) stawki za kliknięcie oraz stawek i wyników jakości konkurencyjnych reklamodawców. Na wynik jakości składa się jakość strony docelowej, oczekiwany współczynnik klikalności i trafność reklamy.

Jeżeli rozpoczynasz pierwszą kampanię AdWords (Google Ads), otrzymasz kupon o wartości nawet 600zł.

Ponieważ stawki za kliknięcie mają tendencję do stopniowego wzrostu, po pewnym czasie może okazać się, że aby uzyskiwać założone cele, będziesz musiał stopniowo zwiększać budżet. W rzeczywistości warto go zwiększać dopóki analiza kosztów i korzyści pokazuje nam dodatni zwrot z inwestycji (ROI). Chętnie pomożemy Ci w wyliczeniu tego wskaźnika.

Podobnie jak większość agencji pobieramy opłatę z góry. Analogicznie działa to w przypadku samodzielnej obsługi konta w Google Ads. Zanim zaczniemy się reklamować, musimy doładować swoje konto, podobnie jak np. w telefonach w systemie pre-paid.

Chcesz zacząć reklamować się w Google? Masz pytania?

Jak obniżyć koszty kliknięć i cenę za obsługę Google Ads?

Niższa cena Google Ads? To możliwe! Efektywne zarządzanie kampaniami Google Ads pozwala na obniżenie kosztów. Oto kilka sprawdzonych przez naszych specjalistów praktyk, które mogą w tym pomóc.

Badanie i optymalizacja słów kluczowych

 • Regularne analizowanie skuteczność fraz kluczowych.
 • Wykorzystywanie narzędzi do badania słów kluczowych, aby zidentyfikować te o niższej konkurencji.
 • Eliminowanie słów kluczowych generujących kliknięcia, ale nieprzynoszących konwersji.
analiza keyword research
analiza działań seo

Ustawianie budżetów dziennych

 • Ustalanie budżetu dziennego wynikającego z możliwości finansowych.
 • Monitorowanie codziennych wydatków i dostosowywanie budżetu w zależności od skuteczności prowadzonych działań.

Testowanie stron docelowych

 • Poprawienie jakości strony, do której prowadzi link – to może wpłynąć na wskaźniki jakości i pozycję reklam.
 • Zadbanie o spójność stron docelowych z reklamami.
 • Zapewnienie na stronach docelowych wartościowych informacji dla użytkownika.
link building
konkurencja w wyszukiwarce

Wykorzystanie rozszerzeń reklam

 • Dodanie rozszerzenia reklam, czyli dodatkowych informacji i elementów, które towarzyszą reklamie. To zwiększa jej atrakcyjność i poprawia wskaźniki klikalności.
 • Wykorzystywanie różnych rodzajów rozszerzeń, na przykład ceny, lokalizacja czy opinie klientów.

Optymalizacja kampanii na poziomie lokalnym

 • Dostosowywanie kampanii do specyfiki lokalnego rynku.
 • Unikanie emitowania reklam w obszarach, gdzie nie przyniosą korzyści.
strategia local seo
audyt serwisu

Ustalanie pory wyświetlania reklam

 • Analizowanie danych, aby określić, w jaki dzień i o której godzinie odbiorcy są najbardziej aktywni.
 • Dostosowanie godziny wyświetlania reklam do okresów, które sprzyjają konwersji.

Testowanie i optymalizacja

 • Regularne testy A/B w celu porównania efektywności różnych elementów kampanii.
 • Optymalizowanie i eliminacja nieefektywnych reklam lub ich elementów składowych.
pozycjonowanie regionalne
pozycjonowanie regionalne

Kampanie remarketingowe

 • Postawienie na remarketing może być bardziej efektywnym i tańszym sposobem pozyskiwania nowych klientów.
 • Wykorzystanie kampanii remarketingowych, aby dotrzeć do osób, które już wcześniej odwiedziły stronę internetową.

Monitorowanie wskaźników jakości

 • Regularne badanie wskaźnika klikalności (CTR) i jakość strony docelowej.
 • Poprawienie elementów negatywnie wpływających na wskaźniki jakości, co może obniżyć koszty kliknięć.
analiza działań seo
O sukcesie kampanii Google Ads przesądza sprawne nią zarządzanie. Potrzebujesz wsparcia? Nasi specjaliści wiedzą, jak to zrobić!

Kalkulator kosztów Google Ads

Cena Google Ads to ważna kwestia. Aby ułatwić Ci decyzję, przygotowaliśmy specjalny kalkulator. Dzięki niemu:

 • sprawdzisz, czy kampanie Google Ads są dla Ciebie opłacalnym sposobem na dotarcie do klientów
 • poznasz ROAS, czyli szacowany zwrot z inwestycji w kampanię w Google
 • dowiesz się, czy obecnie Twój budżet jest wydawany efektywnie.

Google Ads – przykuwaj uwagę klientów

Znasz już zalety kampanii w Google i wiesz, że mogą pomóc Ci dotrzeć z ofertą do Twojej grupy docelowej. Rozumiesz, z czego wynika cena Google Ads.
Jeśli szukasz sprawdzonej i doświadczonej agencji marketingu internetowego, odezwij się do nas. Google Ads nie mają przed nami żadnych tajemnic.