IT Kontrakt

Nasz klient

Największa polska firma outsourcingowa usług IT działająca na rynku od 2004. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje: rozwój i utrzymywanie systemów informatycznych. Modele współpracy to między innymi: Managed Services, Shared Services Center, Staff Augmentation, Nearshoring, Offshoring.

Firma Artefakt współpracuje z Itkontakt.pl przy pozycjonowaniu oraz zapewnia wsparcie analityczne przy projektach ad hoc.

IT Kontrakt logo
IT kontrakt strona internetowa

Sytuacja początkowa

Serwis został przebudowany. Powstała nowa odsłona portalu, zarówno w warstwie graficznej, jak i od backend’u. Oprócz gruntownej optymalizacji pod kątem indeksacji Google Klient wystąpił do nas z prośbą o wstępne analizy UX podparte narzędziami oraz lepsze zaprojektowanie infrastruktury analitycznej, aby spełniała ona wymogi, które wynikały z konkretnych potrzeb.

Co zrobiliśmy?

  • Zrealizowaliśmy mapy cieplne na postawie 2-miesięcznego badania,
  • Przeanalizowaliśmy zachowania użytkowników wynikające z map cieplnych, wyciągając wnioski dotyczące elementów UX na stronie, które warto byłoby usprawnić,
  • Uruchomiliśmy nagrywanie użytkowników na wybranych stronach, aby lepiej zrozumieć ich zachowania oraz często popełniane błędy, które zarekomendowaliśmy rozwiązać,
  • Ustawiliśmy konwersje na bazie zdarzeń w Google Analytics, które zostały zaimportowane do narzędzia Google AdWords,
  • Ustawiliśmy zaawansowane raporty niestandardowe według dostarczonej specyfikacji od Klienta.
IT Kontrakt serwis internetowy
wyniki Archicom

Efekty

W ciągu kilku miesięcy współpracy nakreśliliśmy potencjalne problemy występujące na nowej wersji strony, mogące powodować problemy z konwersją. W wyniku analiz określiliśmy, czy proces rekrutacji i poszukiwania pracy w serwisie jest łatwy oraz zrozumiały dla docelowych odbiorców. Na bazie nagrań oceniliśmy również, czy strona dostarcza użytkownikom pozytywnych doświadczeń. Efekty prac stały się początkiem wdrażania zmian w serwisie i wstępem do dalszych analiz UX na stronie.