Cenabiznesu.pl

Nasz klient

Cenabiznesu.pl to serwis informacyjny dla przedsiębiorców i osób zainteresowanych tematyką prowadzenia biznesu. Porusza tematy związane z założeniem i zarządzaniem firmą, kwestiami finansowymi, księgowością, podatkami, prawem gospodarczym. Zawiera liczne wzory umów, dokumentów, a także tematyczne e-booki i formularze.

Cenabiznesu.pl wygląd strony
Cenabiznesu.pl witryna

Sytuacja zastana

W chwili podpisania umowy (wrzesień 2014) serwis wymagał przeprowadzenia kompleksowego audytu SEO. Artykuły eksperckie miały słabą widoczność w Google, mimo że zawierały dużo fachowej treści. Przy tak dużej ilości artykułów strona wymagała wdrożenia zarówno strategii linkowania wewnętrznego, jak i linkbuildingu mającego na celu wzmacnianie pozycji artykułów. Celem było zwiększenie popularności serwisu i promowanie artykułów eksperckich, co w konsekwencji miało spowodować wzrost ruchu z wyników organicznych wyszukiwarki Google.

W miesiącu poprzedzającym rozpoczęcie współpracy statystyki Google Analytics zarejestrowały 12 262 sesji z kanału Organic.

Co zrobiliśmy?

  • wykonaliśmy kompleksowy audyt SEO i zaproponowaliśmy rozwiązania mające na celu poprawę optymalizacji strony i artykułów eksperckich,
  • przeprowadziliśmy szkolenie u klienta mające na celu przekazanie wiedzy na temat optymalizowania treści artykułów eksperckich oraz innych czynników SEO,
  • zaleciliśmy jedną z metod linkowania wewnętrznego w treści, która następnie została wdrożona w artykułach,
  • systematycznie realizujemy linkbuilding oparty wyłącznie o tematyczne zaplecza firmy Artefakt,
  • stale rozwijamy strategię pozycjonowania poprzez wzmacnianie nowych artykułów oraz dodawanie kolejnych fraz do pozycjonowania.
Cenabiznesu.pl wyniki strony
wyniki Archicom

Efekty

Po wdrożeniu zaleceń optymalizacyjnych i kontynuowaniu strategii opisanej powyżej ruch z kanału Organic w maju 2016 osiągnął poziom 371 614 sesji, co oznacza ponad 30-krotny wzrost.

Sierpień 2014: 12 262 sesji

Maj 2016: 371 614 sesji