New podium on Google, czyli nowe wizytówki w wynikach wyszukiwania

/ SEO
Wyniki wyszukiwania

Google Plus miał być konkurentem portalu społecznościowego Facebook, jednak internauci zadecydowali inaczej. Projekt nie odniósł sukcesu, więc amerykański gigant szuka innych sposobów na przyciągnięcie do siebie internetowej społeczności. Nowym produktem są Google Posts pojawiające się w SERP-ach.

 

Google Posts a może Local Business Cards?

Nowy produkt nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. Na stronie https://posts.withgoogle.com/ znajdujemy jedynie informację, że projekt jest w fazie eksperymentalnej. Amerykańskie portale określają go mianem Google Posts lub Local Business Cards. Bez względu na to, jaka nazwa zostanie ostatecznie przyjęta, aplikacja będzie pełniła rolę sieci społecznościowej dla środowiska biznesowego oraz osób pełniących funkcje publiczne.

Do wizytówek będzie można dotrzeć bezpośrednio przez wyniki wyszukiwania. Wpisując frazę brandową, imię i nazwisko osoby publicznej, markę, nazwę organizacji lub słowo kluczowe związane z prowadzoną działalnością, w SERP-ach pojawią się krótkie newsy na temat danego podmiotu. Informacje przedstawione są w boksach umożliwiających ich share’owanie w najpopularniejszych portalach społecznościowych. Oczywiście w rankingu pojawią się wizytówki wyłącznie tych firm i osób, które będą posiadały swoje konto w Google Posts.

Google Posts

Źródło: http://blumenthals.com/blog/2016/03/04/googles-newest-social-sharing-environment-google-posts/

Produkt po raz pierwszy był testowany podczas wyborów prezydenckich, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Google Posts pojawiają się dla wybranych zapytań dotyczących organizacji i firm prowadzących działalność na lokalnym rynku. Nam niestety nie udało się zaobserwować tej nowości w SERP-ach.

 

Business Local Cards

Źródło: http://blumenthals.com/blog/2016/03/04/googles-newest-social-sharing-environment-google-posts/

 

Nowy produkt przejmie część funkcji Google Plus. Posiadając konto, będzie można zamieścić swoje dane kontaktowe oraz publikować w czasie rzeczywistym krótkie newsy, skierowane do internautów posługujących się wyszukiwarką. Na razie z Google Posts mogą skorzystać nieliczne organizacje, wybrane przez amerykańskiego giganta na uczestników testu. Natomiast każdy może zapisać się na listę oczekujących i tym samym zgłosić chęć wzięcia udziału w nowym projekcie.

New podium on Google

Źródło: http://blumenthals.com/blog/2016/03/04/googles-newest-social-sharing-environment-google-posts/

 

Z testów wynika, że wizytówki będą pojawiały się wysoko pod okienkiem wyszukiwania. Tym samym kolejny boks zepchnie wyniki organiczne w dół strony. Internauta, zanim dotrze do pierwszego adresu URL, będzie musiał przebrnąć przez reklamy AdWords, grafy wiedzy, Google Posts oraz polecane fragmenty z odpowiedzią. Czy ta ilość informacji nie przerośnie wkrótce użytkowników? Czekamy na teksty Google Posts w polskich SERP-ach, aby móc sprawdzić nowy produkt!

Najnowsze artykuły na blogu:
Prezentujemy kalendarz marketera 2020, który przyda się podczas planowania akcji marketingowych w...
Podrzucamy kilka wskazówek dotyczącej dobrej organizacji pracy zdalnej jako SEO Copywriter. Jeśli...
Analityka internetowa przynosi wiele korzyści. Podajemy 10 powodów, dlaczego warto zainwestować w...
Podsumowujemy rok 2019 w PPC, a dokładniej w systemach reklamowych Facebook i Google Ads. Jakie...
Podsumowujemy rok 2019 w branży SEO i prognozujemy, jakie będą najważniejsze trendy w...