Zmiany w interfejsie Google Analytics - Blog Artefakt

Zmiany w interfejsie Google Analytics

21.04.2017 / Analityka
Google Analytics

Zgodnie z październikowymi zapowiedziami narzędzie Google Analytics zmienia się nie do poznania. Odświeżony interfejs, dodatkowe funkcjonalności, łatwiejszy dostęp do kluczowych danych to cechy nowej odsłony najpopularniejszej aplikacji analitycznej. Na co powinniśmy być przygotowani, kiedy zaktualizowany GA pojawi się w Polsce?

Nowa strona główna w Google Analytics

Do tej pory po zalogowaniu witał nas raport Odbiorcy ogółem. W odświeżonym Google Analytics pojawi się nowy landing page. Na „stronie domowej” zaprezentowane zostaną najważniejsze informacje dotyczące obecności naszej witryny w sieci. Syntetycznie zestawione dane pozwolą na szybkie zapoznanie się z podstawowymi wskaźnikami serwisu.

nowy interfejs GA

Źródło: https://analytics.googleblog.com/2017/04/effortless-analytics-new-google.html

Google zadbało także o intuicyjne przeglądanie statystyk – nad poszczególnymi sekcjami pojawią się nagłówki w formie pytania (np. Skąd przychodzą Twoi użytkownicy), dzięki którym od razu będziemy wiedzieli, na jakie dane patrzymy i jak ich analiza może pomóc nam w rozwijaniu naszego biznesu.

Interfejs GA

Źródło: https://analytics.googleblog.com/2017/04/effortless-analytics-new-google.html

Jeśli będziemy chcieli dokonać dokładniejszej weryfikacji zgromadzonych danych, wystarczy, że klikniemy w wybrany boks – zostaniemy przeniesieni do szczegółowego raportu.

Discover – nowa sekcja z tutorialami

Możemy także spodziewać się nowej zakładki o angielskiej nazwie Discover. Tam znajdą się polecane narzędzia oraz poradniki, instrukcje oraz tutoriale, dzięki którym będziemy mogli pogłębić swoją wiedzę na temat analizy danych zbieranych na naszych stronach internetowych.

Kiedy zobaczymy nowy interfejs w Polsce?

Niestety, na to pytanie nie znamy odpowiedzi. Google poinformowało jedynie, że odświeżony Analytics niedługo pojawi się na naszych kontach. Jesteśmy ciekawi, czy nowy panel faktycznie będzie aż tak intuicyjny i łatwy w obsłudze, jak zapewnia nas kalifornijski gigant.

Również na naszym blogu
Pozycjonowanie witryny uwidoczni Twój lokal gastronomiczny w wynikach wyszukiwania. Czy to jednak...
Komunikat o plikach cookies powinien pojawiać się w każdym serwisie internetowym, który korzysta z...
Polityka prywatności to dokument, który pomaga realizować obowiązek informacyjny narzucony na...
Wdrożenie pełnych zaleceń optymalizacyjnych wymaga posiadania dostępów do serwera, aby można było...
Reklama kawiarni, pubu czy bistro to nie wszystko. Aby dać się znaleźć potencjalnym klientom, warto...