Pobierz jako Google nie działa w Search Console

Bezpłatna wycena

Od wczoraj nie działa Pobierz jako Google – funkcja dostępna w Search Console, za pomocą której możemy zgłosić stronę do ponownej indeksacji. Po próbie „zaproszenia” Googlebotów do naszej witryny, wyświetlony zostaje poniższy komunikat:

 

Pobierz jako Google

 

Informacje o problemach z Pobierz jako Google pojawiły się na oficjalnym forum dla Webmasterów. Co prawda, każdy serwis posiada miesięczny limit 500 zgłoszeń, ale problem z przesłaniem strony do indeksu występuje na wszystkich kontach Search Console. Miejmy nadzieję, że niedługo pracownicy Google zareagują na liczne komentarze i pojawi się oficjalny komunikat w tej sprawie.

 

Jak zaindeksować stronę?

Jeśli Twoja strona jeszcze nigdy nie została dodana do indeksu lub została wyindeksowana, masz 3 możliwości wprowadzenia jej do wyszukiwarki:

1. Poczekaj, aż roboty same odnajdą Twoją stronę i dokonają jej indeksacji,

2. Zamieść link do strony na forum, w serwisie partnerskim i poczekaj, aż Googleboty odnajdą go i przenalizują Twoją witrynę,

3. Zgłoś stronę do Google – po zalogowaniu na konto w usługach Google kliknij w link: www.google.com/webmasters/tools/submit-url. Tam znajdziesz formularz, za pomocą którego zgłosisz swoją stronę do indeksacji.

 

Za każdym razem, gdy wprowadzisz zmiany w witrynie, skorzystaj z narzędzia Pobierz jako Google, jeśli zależy Ci, aby serwis został szybko zaindeksowany. Pamiętaj, że nowe treści muszą trafić do indeksu, aby miały szansę pojawić się w wynikach wyszukiwania. Niezaindeksowane elementy strony nie pojawią się w wyszukiwarce.

 

Chcesz poprawić pozycję swojej strony w wyszukiwarce?

Polecane

2017-05-29
Chcesz zwiększyć swoje zyski ze strony internetowej? Przeprowadź test A/B i sprawdź, jakie...
2017-05-22
Strony AMP ładują się dwa razy szybciej niż przed rokiem - informuje nas Google. Może to już...
2017-05-12
Description to metatag pojawiający się w wynikach wyszukiwania pod adresem URL strony....
2017-06-05
W Search Console pojawił się Raport na temat widoczności reklam, dzięki któremu możemy...
2017-05-31
Google zapowiada wprowadzenie kolejnych nowości w AdWords. Przede wszystkim coraz większe...
2017-05-17
Czynniki rankingowe to elementy, które wpływają na pozycję serwisu w wynikach wyszukiwania.