Pobierz jako Google nie działa w Search Console

Od wczoraj nie działa Pobierz jako Google – funkcja dostępna w Search Console, za pomocą której możemy zgłosić stronę do ponownej indeksacji. Po próbie „zaproszenia” Googlebotów do naszej witryny, wyświetlony zostaje poniższy komunikat:

 

Pobierz jako Google

 

Informacje o problemach z Pobierz jako Google pojawiły się na oficjalnym forum dla Webmasterów. Co prawda, każdy serwis posiada miesięczny limit 500 zgłoszeń, ale problem z przesłaniem strony do indeksu występuje na wszystkich kontach Search Console. Miejmy nadzieję, że niedługo pracownicy Google zareagują na liczne komentarze i pojawi się oficjalny komunikat w tej sprawie.

 

Jak zaindeksować stronę?

Jeśli Twoja strona jeszcze nigdy nie została dodana do indeksu lub została wyindeksowana, masz 3 możliwości wprowadzenia jej do wyszukiwarki:

1. Poczekaj, aż roboty same odnajdą Twoją stronę i dokonają jej indeksacji,

2. Zamieść link do strony na forum, w serwisie partnerskim i poczekaj, aż Googleboty odnajdą go i przenalizują Twoją witrynę,

3. Zgłoś stronę do Google – po zalogowaniu na konto w usługach Google kliknij w link: www.google.com/webmasters/tools/submit-url. Tam znajdziesz formularz, za pomocą którego zgłosisz swoją stronę do indeksacji.

 

Za każdym razem, gdy wprowadzisz zmiany w witrynie, skorzystaj z narzędzia Pobierz jako Google, jeśli zależy Ci, aby serwis został szybko zaindeksowany. Pamiętaj, że nowe treści muszą trafić do indeksu, aby miały szansę pojawić się w wynikach wyszukiwania. Niezaindeksowane elementy strony nie pojawią się w wyszukiwarce.

 

Chcesz poprawić pozycję swojej strony w wyszukiwarce?

Bezpłatna wycena

Polecane

2017-04-10
Wdrożenie protokołu HTTPS zapewni bezpieczeństwo przesyłanych danych. Na co należy zwrócić...
2017-04-14
Czy SEO i pozycjonowanie oznaczają to samo? Jakie są definicje obu terminów i na czym polega...
2017-04-13
Google rezygnuje z reklam displayowych wyświetlanych na kanałach YouTube, których łączna liczba...
2017-03-27
Ustawienie skrótów w Google Analytics pozwala za pomocą 3 kliknięć otworzyć najczęściej...
2017-03-21
Do wyników wyszukiwania po dwóch latach wróciły emoji. Piktogramy pojawiają się tylko wtedy,...
2017-04-05
Polski Sąd Administracyjny rozstrzygnął sprawę biznesmena z Olsztyna, który walczył z Google....