Top rated ads - nowość w wyświetlaniu AdWords - Blog Artefakt

Top rated ads – testy nowego sposobu wyświetlania reklam AdWords

15.06.2016 / SEM
Google Adwords system reklamowy

Użytkownicy chcą coraz mniej czasu poświęcać na poszukiwanie produktów w sieci. Wpisują frazy, które mają ich naprowadzić na dobrej jakości wyroby lub usługi. W wyszukiwarce coraz częściej pojawia się zapytanie zawierające wyrażenie najlepsze, np. najlepsze buty do biegania, najlepszy komputer do pracy. Ten trend w zachowaniu internautów zachęcił Google do przetestowania nowego sposobu wyświetlania reklam, tzw. top rated ads.

 

Najwyżej ocenione produkty w wynikach wyszukiwania

Poprawne wdrożenie Rich Snippet pozwala na wyświetlanie w rankingu ocen, które internauci przyznali określonym produktom. Google postanowiło wykorzystać żółte gwiazdki i prezentować w wynikach wyszukiwania reklamy najwyżej ocenionych towarów na zapytania zawierające frazę najlepszy. Linki sponsorowane zostaną uporządkowane pod względem średniej oceny. Takie rozwiązanie powinno ułatwić podejmowanie decyzji – użytkownik będzie mógł wybrać coś dla siebie spośród najlepszych produktów.

 

Test został zaobserwowany przez użytkowniczkę Twittera @VikingWagon, która na swoim profilu zamieściła screen z mobilnych wyników wyszukiwania:

Top rated ads

Źródło: https://twitter.com/VikingWagon

 

Reklamy z najwyżej ocenionymi produktami pojawiły się także w desktopowej wyszukiwarce. Prawdopodobnie tylko 5% użytkowników może zobaczyć ten test w wynikach wyszukiwania. W polskim rankingu przy produktach sponsorowanych nie pojawiają się na razie gwiazdki. Nie jesteśmy więc w stanie zaobserwować, jak top rating ads wyglądałby na naszym rodzimym rynku.

 

Dbaj o ocenę, a wyróżnisz się z tłumu!

Jeśli Google uzna, że reklamy z najwyżej ocenionymi produktami skutecznie przyciągnęły uwagę użytkowników, z pewnością ta funkcjonalność zostanie wprowadzona na stałe. Sprzedawcy, których produkty uzyskają najlepsze oceny, pojawią się w top 3 i będą mieli szansę na wyróżnienie się i zainteresowanie swoją stroną konsumentów. Warto więc już dziś dbać o satysfakcję użytkowników i zabiegać o jak największą liczbę żółtych gwiazdek.

Najwyżej ocenione produkty

Źródło: https://twitter.com/VikingWagon/status/741223901863260160/photo/1

 

 

Prawdopodbnie top rated ads będą wyświetlały się wyłącznie na zapytania z wyrażeniem najlepszy / najlepsza / najlepsze. Czekamy z niecierpliwością na test w polskich wynikach wyszukiwania!

 

Również na naszym blogu
Pozycjonowanie witryny uwidoczni Twój lokal gastronomiczny w wynikach wyszukiwania. Czy to jednak...
Komunikat o plikach cookies powinien pojawiać się w każdym serwisie internetowym, który korzysta z...
Polityka prywatności to dokument, który pomaga realizować obowiązek informacyjny narzucony na...
Wdrożenie pełnych zaleceń optymalizacyjnych wymaga posiadania dostępów do serwera, aby można było...
Reklama kawiarni, pubu czy bistro to nie wszystko. Aby dać się znaleźć potencjalnym klientom, warto...