Jak dodać zdjęcia do wizytówki Google Moja Firma?

| czas czytania: 5 min | SEO

Wizytówka w Google Maps pomaga docierać do użytkowników poszukujących firm, produktów i usług na lokalnym rynku. Na profilu Google Moja Firma należy ustawić podstawowe informacje o przedsiębiorstwie, a także dodać przyciągające wzrok fotografie. Nie jest to trudne, szczególnie że ostatnio został zaktualizowany interfejs do przesyłania zdjęć, dzięki czemu wzbogacenie konta o piękne obrazy stało się jeszcze bardziej intuicyjne!

Jak dodać zdjęcie do Google Moja Firma krok po kroku?

Zaloguj się na koncie Google Moja Firma, dostępnym pod adresem: https://www.google.com/business/. W panelu administracyjnym w menu po lewej stronie przejdź do zakładki Zdjęcia.

panel administracyjny GMF

Następnie wybierz, jaki rodzaj fotografii chcesz przesłać. Do wizytówki można dodać następujące typy grafiki:

  • Zdjęcie profilowe – pokazuje się obok nazwy firmy na profilu marki w usłudze Google+ (konto zakłada się automatycznie podczas tworzenia wizytówki GMF). To element identyfikacji wizualnej, zwiększający rozpoznawalność Twojej działalności,
  • Logo – dodaj logotyp o kwadratowych proporcjach,
  • Zdjęcie na okładkę – przypomina zdjęcie w tle na facebookowym fanpage’u. Użytkownicy zobaczą je na wizytówce w wynikach wyszukiwania i Google Maps oraz na profilu marki w Google+. Przesłana grafika zostanie przycięta do formatu 16:9, więc jeśli zależy nam na wysokiej jakości, najlepiej od razu przygotować zdjęcie o takich proporcjach,
  • Dodatkowe zdjęcia – fotografie związane z prowadzoną działalnością – zdjęcia biura i pracowników, produktów, świadczonych usług. W zależności od wybranej kategorii wizytówki GMF, otrzymasz spersonalizowane kategorie zdjęć, które będziesz mógł przesłać.

 

Wgraj zdjęcia z komputera. Po załadowaniu fotografia pojawi się w odpowiednim folderze. Gotowe!

Kategorie dodatkowych zdjęć a profil działalności firmy

W galerii w wizytówce znajdziemy kategorie zdjęć dopasowane do profilu działalności firmy. Google tworzy je w oparciu o branżę, w której działamy. Np. prowadząc restaurację, zobaczymy na swoim koncie takie rodzaje fotografii jak Jedzenie i picie lub Menu. Z kolei w przypadku świadczenia usług z zakresu rehabilitacji lub masaży pojawia się kategoria zdjęć o nazwie Przy pracy.

dodawanie zdjęć GMF

Warto dodać kilka fotografii do dodatkowych zdjęć, aby zaprezentować użytkownikom, jak pracujemy na co dzień.

Zdjęcia przesyłane przez użytkowników

Wśród zdjęć w galerii pojawią się również obrazy przesłane przez użytkowników. Właściciel wizytówki z poziomu panelu administracyjnego sprawdzi, czy internauci dodali fotografie związane z jego firmą. Jeśli nie, może zgłosić zdjęcie do usunięcia z wizytówki Google Moja Firma.

Techniczne wymagania dotyczące zdjęć przesyłanych do GMF

Przesyłane pliki graficzne muszą być w formacie PNG lub JPG. Ich rozmiar powinien wynosić od 10 KB do 5 MB. Minimalna rozdzielczość obrazu to 720 na 720 pikseli. Google podchodzi też dość restrykcyjnie do jakości zdjęć – dobrze, aby były ostre, naświetlone i nie nosiły znamion przeróbek wykonanych w programie graficznym. Nie należy również nadużywać filtrów, ponieważ obraz ma odpowiadać rzeczywistości i nie wprowadzać w błąd użytkowników.