Wspieramy firmy w trudnym czasie: www.artefakt.pl/antidotum-na-kryzysAntidotum na kryzys

Jak dodać zdjęcia do wizytówki Google Moja Firma?

/ SEO

Wizytówka w Google Maps pomaga docierać do użytkowników poszukujących firm, produktów i usług na lokalnym rynku. Na profilu Google Moja Firma należy ustawić podstawowe informacje o przedsiębiorstwie, a także dodać przyciągające wzrok fotografie. Nie jest to trudne, szczególnie że ostatnio został zaktualizowany interfejs do przesyłania zdjęć, dzięki czemu wzbogacenie konta o piękne obrazy stało się jeszcze bardziej intuicyjne!

Jak dodać zdjęcie do Google Moja Firma krok po kroku?

Zaloguj się na koncie Google Moja Firma, dostępnym pod adresem: https://www.google.com/business/. W panelu administracyjnym w menu po lewej stronie przejdź do zakładki Zdjęcia.

panel administracyjny GMF

Następnie wybierz, jaki rodzaj fotografii chcesz przesłać. Do wizytówki można dodać następujące typy grafiki:

  • Zdjęcie profilowe – pokazuje się obok nazwy firmy na profilu marki w usłudze Google+ (konto zakłada się automatycznie podczas tworzenia wizytówki GMF). To element identyfikacji wizualnej, zwiększający rozpoznawalność Twojej działalności,
  • Logo – dodaj logotyp o kwadratowych proporcjach,
  • Zdjęcie na okładkę – przypomina zdjęcie w tle na facebookowym fanpage’u. Użytkownicy zobaczą je na wizytówce w wynikach wyszukiwania i Google Maps oraz na profilu marki w Google+. Przesłana grafika zostanie przycięta do formatu 16:9, więc jeśli zależy nam na wysokiej jakości, najlepiej od razu przygotować zdjęcie o takich proporcjach,
  • Dodatkowe zdjęcia – fotografie związane z prowadzoną działalnością – zdjęcia biura i pracowników, produktów, świadczonych usług. W zależności od wybranej kategorii wizytówki GMF, otrzymasz spersonalizowane kategorie zdjęć, które będziesz mógł przesłać.

 

Wgraj zdjęcia z komputera. Po załadowaniu fotografia pojawi się w odpowiednim folderze. Gotowe!

Kategorie dodatkowych zdjęć a profil działalności firmy

W galerii w wizytówce znajdziemy kategorie zdjęć dopasowane do profilu działalności firmy. Google tworzy je w oparciu o branżę, w której działamy. Np. prowadząc restaurację, zobaczymy na swoim koncie takie rodzaje fotografii jak Jedzenie i picie lub Menu. Z kolei w przypadku świadczenia usług z zakresu rehabilitacji lub masaży pojawia się kategoria zdjęć o nazwie Przy pracy.

dodawanie zdjęć GMF

Warto dodać kilka fotografii do dodatkowych zdjęć, aby zaprezentować użytkownikom, jak pracujemy na co dzień.

Zdjęcia przesyłane przez użytkowników

Wśród zdjęć w galerii pojawią się również obrazy przesłane przez użytkowników. Właściciel wizytówki z poziomu panelu administracyjnego sprawdzi, czy internauci dodali fotografie związane z jego firmą. Jeśli nie, może zgłosić zdjęcie do usunięcia z wizytówki Google Moja Firma.

Techniczne wymagania dotyczące zdjęć przesyłanych do GMF

Przesyłane pliki graficzne muszą być w formacie PNG lub JPG. Ich rozmiar powinien wynosić od 10 KB do 5 MB. Minimalna rozdzielczość obrazu to 720 na 720 pikseli. Google podchodzi też dość restrykcyjnie do jakości zdjęć – dobrze, aby były ostre, naświetlone i nie nosiły znamion przeróbek wykonanych w programie graficznym. Nie należy również nadużywać filtrów, ponieważ obraz ma odpowiadać rzeczywistości i nie wprowadzać w błąd użytkowników.

Najnowsze artykuły na blogu:
Prowadząc warsztat samochodowy, warto reklamować swoje usługi w internecie. Postaw na...
Przyjazne adresy URL są ukłonem w stronę użytkowników oraz robotów wyszukiwarki. Dzięki nim można...
NAP to anglojęzyczny skrót (Name, Adress, Phone) oznaczający dane adresowe przedsiębiorcy. Jak...
Przybliżamy dość specyficzną usługę jaką jest pozycjonowanie, na co zwrócić uwagę przy analizie...
Kto nie reklamuje się w sieci, temu naprawę trudno osiągnąć sukces w biznesie. W tym artykule...