Kolejna aktualizacja narzędzia do tworzenia rozszerzonych reklam tekstowych

| czas czytania: 5 min | SEM
Google Adwords

Google wprowadziło expanded text ads, by reklamodawcy mogli przekazywać zdecydowanie więcej informacji za pomocą linków sponsorowanych. Pod koniec lipca w panelu AdWords pojawił się nowy edytor do tworzenia reklam. Niedawno nastąpiła jego aktualizacja, by ułatwić przygotowywanie rozszerzonych reklam tekstowych.

 

Zmiany w AdWords Editor 11.5

Rozszerzone reklamy tekstowe mają zastąpić standardowe reklamy AdWords. Po zalogowaniu do panelu i przejściu do narzędzia tworzenia linków sponsorowanych, Google od razu proponuje przygotowanie expanded text ads. Jakie nowości zostały wdrożone w kreatorze?

Edytor do tworzenia reklam tekstowych

Po pierwsze, po prawej stronie możemy wybrać, czy interesuje nas podgląd reklamy na urządzenia mobilne czy desktopowe. Po kliknięciu w jedną z opcji aplikacja pokaże, jak będzie wyświetlała się treść reklamowa na poszczególnych urządzeniach. Po drugie, zwiększona została liczba przykładowych reklam, na które możemy spojrzeć zanim przygotujemy własną reklamę.

Przykładowe reklamy AdWords

Tworząc reklamy rozszerzone, reklamodawca ma możliwość wpisania po 30 znaków w Nagłówku 1 oraz w Nagłówku 2, czyli w pierwszym i drugim wersie reklamy wyświetlanej w SERP. Zaktualizowany edytor wskaże, kiedy ilość znaków zostanie przekroczona i stworzona przez nas treść nie będzie widoczna dla potencjalnych klientów. Należy mieć także na uwadze, że jeśli użyjemy litery, które są większe, tekst reklamowy może zostać ucięty jeszcze przed przekroczeniem wyznaczonego limitu 30 znaków. W podglądzie reklamy możemy obserwować, jak może wyglądać nasz link sponsorowany opublikowany w wynikach wyszukiwania.

 

Edytor AdWords

Standardowe reklamy tekstowe znikną 31 stycznia 2017 r.

Wraz z wprowadzeniem expanded text ads Google podało informację, że ze standardowych reklam tekstowych będzie można korzystać do 26.10.2016 r. Wczoraj na blogu Inside AdWords pojawiła się informacja, że termin wyłączenia starego typu reklam zostaje przedłużony do 31.01.2017 r. Jaki jest powód takiej decyzji? Amerykański gigant twierdzi, że chce dać więcej czasu reklamodawcom na rozwijanie kreatywności i wypracowanie efektywnego sposobu tworzenia reklam rozszerzonych. Jednak może to po prostu oznaczać, że Google nie dopracował jeszcze nowego sposobu tworzenia treści reklamowych i sam potrzebuje czasu, aby wyeliminować pojawiające się błędy.

 

Jak tworzyć rozszerzone reklamy tekstowe? Google radzi, aby skupić się na:

  • Jakości – lepiej przygotować ciekawy nagłówek niż wykorzystać wszystkie dostępne znaki,
  • Przygotowywaniu kilku wersji treści reklamowych – testowanie różnych reklam pomaga znaleźć tę najskuteczniejszą, która przyciąga największą liczbę klientów,
  • Przeniesieniu standardowych reklam tekstowych, które są skuteczne, do reklam rozszerzonych – oba nagłówki nie muszą być wypełnione treścią,
  • Rozwijaniu treści w obecnie przygotowanych reklamach standardowych – może się okazać, że dodatkowe sformułowania przyciągną jeszcze większą liczbę klientów.

Podczas tworzenia reklam rozszerzonych nie należy:

  • Kopiować treści reklamowej i stosować ją w różnych kampaniach – każda reklama powinna być dostosowana do zapytań użytkowników,
  • Dopisywać treści do standardowej reklamy w taki sposób, że teksty w obu nagłówkach nie stanowią spójnej całości,
  • Tworzyć tekstu reklamy oderwanego od zapytań użytkowników – dobra reklama zawiera frazy, wyrażenia wyszukiwane przez internautów.

 

Reklamy rozszerzone

https://adwords.googleblog.com/2016/09/expanded-text-ads-more-time-to-test-and.html

 

Po dobre praktyki pomagające tworzyć reklamy AdWords można sięgnąć do supportu: https://support.google.com/adwords/answer/1722117?hl=pl&ref_topic=3119117.

 

Ostatnie artykuły