Pozycjonowanie lokalne

Co to jest pozycjonowanie w Google Maps?

Pozycjonowanie w Google Maps - jest to pozycjonowanie strony na mapach Google. Daje ono dużą przewagę małym firmom, gdyż użytkownicy mogą w prosty sposób znaleźć lokale i sklepy w pobliżu miejsca, w którym się znajdują.

Co to jest pozycjonowanie w Google Maps

Prowadząc działalność na rynku regionalnym, należy skoncentrować się na klientach, którzy szukają produktów lub usług w najbliższej okolicy. Google obserwuje wzrost zapytań lokalnych wpisywanych przez internautów, przedstawiając spersonalizowane wyniki wyszukiwania.

Na czym polega SEO lokalne?

Pozycjonowanie regionalne to zespół działań, których celem jest umieszczenie strony internetowej jak najwyżej w rankingu Google na zapytania związane bezpośrednio z określoną lokalizacją. Wpisując frazę „fryzjer Wrocław”, internauta otrzyma adresy URL właścicieli salonów fryzjerskich, którzy prowadzą działalność w stolicy Dolnego Śląska.

Lokalne pozycjonowanie to również pozycjonowanie w Google Maps.  Posiadając zoptymalizowaną i odpowiednio wypromowaną w mapach Google wizytówkę, klient będzie mógł za pomocą jednego kliknięcia umówić się na wizytę, przeczytać opinie innych internautów lub wyznaczyć najkrótszą trasę, dzięki której bez problemów dotrze do zakładu fryzjerskiego. 

Pozycjonowanie regionalne (w tym Google Maps) pozwala promować swoją działalność na obszarze:

  • Miasta,
  • Gminy,
  • Dzielnicy
  • Powiatu,
  • Województwa
     
Mapki Google

Korzyści płynące ze strategii local seo:

wzrost liczby odwiedzin klientów zainteresowanych ofertą

uzyskanie przewagi konkurencyjnej na lokalnym rynku

budowanie wizerunku na lokalnym rynku

niski koszt dotarcia i pozyskania nowych klientówu

większa efektywność, osiągniecie pozycji w Top10 przy niższym budżecie

 

Seo lokalne to przewaga dla małych firm

Wysokie pozycje dla fraz lokalnych, przy odpowiednich działaniach SEO, mogą się również przełożyć na ranking ogólnych słów kluczowych w danej lokalizacji. Dzięki temu można dotrzeć do klientów z naszej okolicy, którzy wpisują w wyszukiwarce Google słowa kluczowe niezawierające lokalizacji. Takie techniczne aspekty pozycjonowania lokalnego pozwalają osiągnąć sukces bez dysponowania sporym budżetem.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pozycjonowania lokalnego.