Pozycjonowanie stron internetowych w Google / SEO - Artefakt

Pozycjonowanie

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych, inaczej SEO (Search Engine Optimization) to zestaw działań mających na celu osiągnięcie przez dany serwis jak najwyższej pozycji w organicznych (naturalnych) wynikach wyszukiwarki internetowej Google dla konkretnych słów kluczowych.

Pierwszym etapem jest przeprowadzenie rzetelnej analizy – keywords research, by dobrać jak najlepsze słowa kluczowe. Profesjonalne pozycjonowanie strony internetowej to przede wszystkim:

 • budowanie mocnego profilu linków,
 • tworzenie angażujących treści
 • optymalizacja techniczna strony z myślą o jej użytkownikach i robotach wyszukiwarek.

Oferujemy pozycjonowanie stron www odpowiadające różnym potrzebom

pozycjonowanie sklepow

POZYCJONOWANIE SKLEPÓW INTERNETOWYCH
Branża e-commerce stawia przed pozycjonowaniem wyzwania w zakresie unikalności treści, budowania popularności witryny oraz rozwiązań technicznych specyficznych dla różnych skryptów sklepowych.

pozycjonowanie szerokie

POZYCJONOWANIE SZEROKIE
Wybór długiej listy fraz (ang. long tail) oraz odpowiednia rozbudowa zawartości strony pozwala obniżyć koszty pozyskiwania klientów i uodpornić poziom ruchu na stronie na wahania pozycji pojedynczych fraz.

filtry google

POMOC W PRZYPADKU FILTRÓW GOOGLE
Dogłębna analiza treści serwisu, kierujących do niego linków i praca nad oczyszczeniem profilu linkowania pozwala uzyskać pozytywny efekt wysyłanej do Google prośby o ponowne rozpatrzenie – wyjście z filtra (ręcznego lub algorytmicznego).

audyt seo

AUDYT SEO
Weryfikacja dostosowania strony do wymogów wyszukiwarek, analiza profilu linkowania lub raport z działań konkurencji pozwalają na podejmowanie trafnych decyzji i generują oszczędności.

pozycjonowanie wizerunkowe

POZYCJONOWANIE WIZERUNKOWE
Połączenie działań SEO i ePR w celu zwiększenia ilości materiałów dotyczących firmy w sieci i kreowania pozytywnego wizerunku firmy w Internecie.

zaplecze pozycjonowania

BUDOWA ZAPLECZA
Dla firm o większej wiedzy oferujemy usługi tworzenia indywidualnego zaplecza do pozycjonowania – zestawu zróżnicowanych blogów i stron tematycznych stanowiących dodatkowe źródło unikalnych treści i jakościowych linków.

Jak pozycjonować strony?

Na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych składają się 4 podstawowe elementy:

 • Dobór słów kluczowych
 • Rozbudowanie treści w serwisie
 • Optymalizacja techniczna serwisu
 • Budowanie popularności serwisu w Internecie
schemat dzialania pozycjonowania

Dobór odpowiednich fraz związanych z działalnością firmy przeprowadzamy bezpłatnie dla wszystkich, którzy prześlą do nas zapytanie ofertowe. Zapytanie powinno zawierać adres strony, istotne informacje na temat firmy i branży, a także sugestie dotyczące słów kluczowych. Optymalizację serwisu oraz budowanie jego popularności w Internecie przeprowadzamy po podpisaniu umowy.

Google to wyszukiwarka tekstowa – strony internetowe oceniane są na podstawie objętości i merytorycznej zawartości opublikowanych treści. Rozbudowa angażującego contentu nasyconego słowami kluczowymi ma ogromny wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania – nasza usługa obejmuje więc SEO Copywriting i Content Marketing.

Bardzo ważnym elementem procesu jest pozyskiwanie linków prowadzących do serwisu. Stosujemy wyłącznie bezpieczne i legalne metody. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że ich strony nie zostaną usunięte z indeksu wyszukiwarki.

Działania SEO należy na bieżąco kontrolować i optymalizować. Najbardziej przydatnymi narzędziami w tym działaniu są Google Analytics i Google Search Console. Nasi specjaliści systematycznie analizują ruch i status w wyszukiwarce dla stron klientów.

Wycena działań SEO

Ze względu na zróżnicowanie konkurencyjności branż i celów biznesowych przygotowujemy indywidualną wycenę dla każdego klienta. Oferujemy różne modele rozliczeń:

 • Ryczałt miesięczny to najbardziej ogólny model rozliczeniowy umożliwiający kompleksowe pozycjonowanie stron www w Google.
 • Model płatności za ruch skierowany jest do dużych sklepów internetowych, portali, serwisów informacyjnych, czyli witryn charakteryzujących się dużą różnorodnością treści czy proponowanych produktów.
 • Model MIX to połączenie dwóch spośród wymienionych podstawowych modeli.
 • Model rozliczenia za konwersje polega na połączeniu stałej opłaty za pozycjonowanie z częścią zmienną uzależnioną od ilości konwersji wygenerowanych na stronie.

Proces przebiega podobnie w każdym modelu. Zawsze dbamy o techniczną optymalizację serwisu, rozbudowę contentu, link building i aspekty lokalne (pozycjonowanie Google Moja Firma).

wycena działa seo

Korzyści z pozycjonowania - wpływ na ruch w serwisie

Wysokie miejsca w rankingu wyników wyszukiwania przekładają się na większą liczbę odwiedzin. Im wyższa pozycja domeny w wyszukiwarce, tym więcej zanotuje ona wejść (źródło: Raport Chitika The Value of Google Result Positioning; https://chitika.com/google-positioning-value ):

 • na stronę z 1. miejsca wśród wyników wyszukiwania wchodzi 32,5 % użytkowników,
 • na stronę z 2. miejsca wśród wyników wyszukiwania wchodzi 17,6% użytkowników,
 • na stronę z 3. miejsca wśród wyników wyszukiwania wchodzi 11,4 % użytkowników,
 • na stronę z 4. miejsca wśród wyników wyszukiwania wchodzi 8,1 % użytkowników,
 • na stronę z 5. miejsca wśród wyników wyszukiwania wchodzi 6,1 % użytkowników.
pozycja w google

Dla użytkowników liczą się głównie wyniki z pierwszej strony wyszukiwań, która przynosi domenom 91,5% ruchu. Druga strona wyników gromadzi już tylko 4,8%, a trzecia 1,1% ruchu (źródło: chitika.com).

Jak wybrać dobrą firmę
pozycjonującą?

Najlepszą metodą jest rozesłanie zapytań ofertowych do kilku wybranych firm. Istotne jest odpowiednie przygotowanie zapytania, które musi uwzględniać przede wszystkim cel biznesowy. Znając go, firma będzie w stanie dostosować ofertę pod konkretne wymagania. Po otrzymaniu wstępnych ofert należy wybrać firmę i rozpocząć negocjacje.

Zastanawiasz się, czy oferta SEO jest uczciwa?

Pobierz naszą ściągę i sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy do pozycjonowania.

Pobierz PDF:
Jak wybrać agencję SEO

DOBRA AGENCJA SEO:

 • posiada doświadczenie w pozycjonowaniu serwisu z danej branży
 • zdobyła certyfikat Google Analytics,
 • nie gwarantuje zdobycia konkretnej pozycji w wyszukiwarce,
 • ma wysoką pozycję w rankingach skutecznych firm,
 • współpracowała ze znanymi markami i posiada od nich referencje,
 • dysponuje własnym zapleczem,
 • w działaniach nie opiera się wyłącznie na ogólnodostępnych narzędziach,
 • przy tworzeniu strategii liczy się z oczekiwaniami klienta,
 • dobiera słowa kluczowe zgodne z profilem strony,
 • proponuje różne warianty rozliczeń (płatność za efekty, ryczałt),
 • przygotowuje umowę korzystną dla obu stron z krótkim terminem wypowiedzenia,
 • usługa realizowana jest przez indywidualnego specjalistę, który dba o regularną komunikację,
 • systematycznie przygotowuje raporty prezentujące efekty.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia!

Pozycjonowanie stron w Google było pierwszą usługą świadczona przez Artefakt. Przez 11 lat zebraliśmy ogrom doświadczeń i wiedzy. 30 doświadczonych specjalistów SEO pracuje nad serwisami ponad 1000 klientów, do każdego podchodząc indywidualnie i kompleksowo. Dbamy nie tylko o to, aby strony naszych klientów pojawiły się na topowych pozycjach w wyszukiwarkach, ale jednocześnie by się na nich stale utrzymywały.

Nieustannie monitorujemy wyniki, a nasi klienci otrzymują dostęp do indywidualnego panelu klienta, gdzie na bieżąco mogą kontrolować pozycje stron dla fraz kluczowych w organicznych wynikach wyszukiwania.

diament forbesa     DIAMENT FORBESA

W 2014 roku zostaliśmy wyróżnieni za wysoki wzrost wartości firmy.

Czytaj dalej…

agencja seo     NAJLEPSZE FIRMY SEO

Magazyn Internet Maker uznał nas za jedną z najlepszych agencji SEO.

Czytaj dalej…

sem     SEM

Mamy realny wpływ na wysokość sprzedaży wg badań Media & Marketing Polska.

Czytaj dalej…

seo

Co to jest SEO?

SEO to skrót pochodzący od angielskiej nazwy Search Engine Optimization. W tłumaczeniu na język polski oznacza „optymalizację pod wyszukiwarki internetowe” czyli to, co w Polsce potocznie nazywamy pozycjonowaniem www.

Co to jest SEM?

Search Engine Marketing oznacza marketing w wyszukiwarkach. SEM ma szersze znaczenie niż SEO – to działania, których celem jest promowanie strony w wyszukiwarce. Pozycjonowanie firmy jest jednym z elementów SEM obok kampanii linków sponsorowanych (PPC). Zależność pomiędzy pojęciami można przestawić następująco: SEM = SEO + PPC.
SEO PPC wady i zalety

Co to jest SERM?

SERM (ang. Search Engine Reputation Management) to zarządzanie reputacją w wyszukiwarkach. Podejmowane działania mają sprawić, by negatywne informacje o domenie (marce, produkcie lub usłudze) nie pojawiały się na początku wyników wyszukiwania.

Co to jest SERP?

SERP (Search Engine Results Page) to strona z wynikami wyszukiwania, które pojawiają się  w odpowiedzi na zapytanie użytkownika. W wyszukiwarce Google znajdują się wyniki organiczne i płatne, grafy wiedzy, polecane fragmenty z odpowiedzią (tzw. direct answer) oraz wizytówki Google Maps – wszystkie te elementy odsyłają do konkretnych witryn, na których internauta powinien znaleźć odpowiedź na zadane pytanie.
wyniki google

Struktura wyników wyszukiwania

Cechy charakterystyczne każdej wyszukiwarki to tworzenie rankingu wyników wyszukiwania według algorytmu oraz podział wyników na organiczne i płatne. Kolejność serwisów wynika z subiektywnej oceny wyszukiwarki, która powstaje po analizie wielu czynników rankingowych. Najlepsze domeny trafiają na początek listy. Dlatego w odniesieniu do usług SEO używa się czasem nazwy pozycjonowanie organiczne.

Miejsce płatnych wyników w wyszukiwarce Google jest stałe: maksymalnie 4 domeny mogą znaleźć się na samym początku listy i maksymalnie 4 na jej końcu. Trafiają tam serwisy, których właściciele zainwestowali w reklamę AdWords.

wyniki platne

PŁATNE

wyniki organiczne

ORGANICZNE

Co wpływa na pozycję serwisu w wyszukiwarce?

Google przygotowuje listę wyników wyszukiwania w oparciu o kilkaset czynników. Do najważniejszych, na które zwracają uwagę specjaliści SEO, należą:
proces pozycjonowania wykres

1. ELEMENTY ZWIĄZANE Z TECHNICZNĄ OPTYMALIZACJĄ STRONY:

 • rozmieszczenie słów kluczowych w obrębie konkretnej podstrony i całego serwisu,
 • zastosowanie metatagów Title oraz Description,
 • odpowiednia struktura nagłówków H1-H6,
 • struktura linkowania wewnętrznego,
 • poprawność kodu HTML,
 • prędkość ładowania strony,
 • responsywność strony lub posiadanie wersji mobilnej,
 • wdrożenie certyfikatu SSL i bezpiecznego protokołu HTTPS.

2. ELEMENTY ZWIĄZANE Z TREŚCIAMI NA STRONIE:

 • objętość tekstu na stronie internetowej,
 • unikalność treści,
 • nasycenie tekstu frazami kluczowymi,
 • jakość treści – zaspokajanie potrzeb informacyjnych użytkowników.

3. ELEMENTY ZWIĄZANE Z POPULARNOŚCIĄ STRONY INTERNETOWEJ W SIECI:

 • liczba odnośników do serwisu z innych witryn i ich jakość,
 • liczba przekierowanych domen i podstron na serwis i ich jakość,
 • tempo przyrostu linków.

4. AKTYWNOŚĆ W SOCIAL MEDIA

Portale społecznościowe pośrednio przyczyniają się do pozycji serwisu w wynikach wyszukiwania. Stanowią miejsce dystrybucji treści i oferty, a także służą jako narzędzie do komunikacji z użytkownikami. Posiadanie kont w wybranych social media przynosi korzyści w postaci ruchu na stronie. Każdy pozyskany użytkownik to szansa na konwersje.

Pozycjonowanie/SEO gwarantuje wysoką pozycję?

Agencje podejmują działania, które mają przyczynić się do poprawy pozycji serwisu w rankingu, ale nie mogą zagwarantować konkretnego miejsca w wynikach wyszukiwania. Poza wpływem pozycjonerów pozostają:

 • zmiany w algorytmach odpowiadających za ranking,
 • działania konkurencji,
 • ataki hakerów,
 • błędy w kodzie strony,
 • problemy związane z niepoprawnym funkcjonowaniem serwera.

Agencja SEO nie jest w stanie zagwarantować, że serwis będzie widoczny w TOP10 w danym okresie, np. przez miesiąc. Rankingiem rządzi Google, który lubi wprowadzać nagłe i nieoczekiwane zmiany mające wpływ na kolejność wyświetlania serwisów.

Jak przebiega proces pozycjonowania?

W celu zaplanowania zakresu działań przeprowadzamy analizę SEO, w ramach której dobieramy słowa kluczowe, poznajemy branżę i oczekiwania klienta. Po takiej analizie powstają oferta pozycjonowania oraz umowa. W przypadku, gdy strona jest w trakcie budowy, najlepiej poddać ją tzw. prepozycjonowaniu. Dzięki temu serwis od początku będzie tworzony bez błędów i zostanie zoptymalizowany pod wymagania wyszukiwarki.

Po podpisaniu umowy rozpoczyna się właściwe pozycjonowanie w Google:

optymalizacja techniczna     OPTYMALIZACJA TECHNICZNA STRONY

Weryfikacja strony, wskazanie błędów funkcjonowania serwisu i przygotowanie zaleceń dotyczących optymalizacji.

tresci     ROZBUDOWA TREŚCI

Strony posiadające unikalne, interesujące i zoptymalizowane pod kątem SEO teksty są promowane w wynikach wyszukiwania. Nowe treści przygotowywane są z uwzględnieniem potrzeb użytkowników i dostosowane do skutecznego indeksowania przez roboty wyszukiwarki.

pozycjonowanie     BUDOWANIE POPULARNOŚCI STRONY

Pozyskiwanie wartościowych linków, które przyczynią się do osiągnięcia wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania i budowanie zróżnicowanego profilu linków. Strategia link buildingu jest przygotowywana indywidualnie dla danej strony internetowej.

statystyki     ANALIZOWANIE STATYSTYK

Systematycznie prowadzimy analizy serwisu, by zweryfikować skuteczność obranej strategii. Efektywność jest sprawdzana za pomocą takich narzędzi jak: Google Analytics oraz Google Search Console. Na podstawie wyników analiz przygotowywane są nowe zalecenia optymalizacyjne (reoptymalizacja).

Ile trwa pozycjonowanie strony www?

Pozycjonowanie stron internetowych daje efekty po dłuższym czasie. Proces jest długotrwały i złożony, jednak przynosi oczekiwane efekty w postaci zwiększonej liczby wejść na stronę oraz wzrostu konwersji. Pozycjonowanie stron w Internecie nie może być traktowane jako działanie jednorazowe. Osiągnięcie pozycji w TOP3 w danym okresie nie gwarantuje, że witryna utrzyma się na tym miejscu przez kilka kolejnych miesięcy. Ranking wyników wyszukiwania tworzony jest w oparciu o wiele czynników, które są na bieżąco oceniane przez algorytm wyszukiwarki.

Strategie pozycjonowania

Strategia SEO powinna być dobrana pod kątem profilu działalności oraz oczekiwań klienta. Inaczej będzie wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego, a inaczej lokalnego przedsiębiorcy. Najlepsze strategie to m.in.:

POZYCJONOWANIE LOKALNE

Local SEO to strategia dla serwisów działających na lokalnym rynku. Działania SEO opierają się na zoptymalizowaniu stron docelowych pod frazy z nazwami miast (np. pozycjonowanie stron Wrocław) oraz stworzeniu osobnych profili linków dla każdej ze stron. Mamy doświadczenie w pracy z firmami z całej Polski. Sprawdź naszą ofertę na:
pozycjonowanie w Warszawie
pozycjonowanie we Wrocławiu
pozycjonowanie w Krakowie
pozycjonowanie w Poznaniu
pozycjonowanie w Toruniu
pozycjonowanie w Łodzi
pozycjonowanie w Rzeszowie
pozycjonowanie w Lublinie
pozycjonowanie w Bydgoszczy
pozycjonowanie w Katowicach

SEO WIZERUNKOWE

SERM, czyli pozycjonowanie wizerunkowe polega na zarządzaniu reputacją serwisu. Podejmowane działania to m.in.: monitorowanie komentarzy na temat domeny w sieci, zabieganie o usunięcie negatywnych ocen, tworzenie wartościowych artykułów promujących markę. Wsparciem SERM mogą być również kampanie AdWords.

POZYCJONOWANIE SZEROKIE (DŁUGI OGON)

W tej strategii serwis jest optymalizowany pod kątem bardzo szczegółowych fraz kluczowych, które nawiązują do zapytań użytkowników. Ta strategia sprawdza się w przypadku sklepów internetowych i portali.

POZYCJONOWANIE SKLEPÓW INTERNETOWYCH

W tym przypadku koncentrujemy się na doborze fraz dobrze konwertujących, dzięki którym wzrosną zarówno popularność serwisu w sieci, jak i współczynnik konwersji. Promowane są przede wszystkim kategorie produktowe i asortyment o największym znaczeniu dla firmy.

POZYCJONOWANIE SEZONOWE

Strategia skierowana do przedsiębiorców działających w branżach sezonowych, którzy chcą promować swoje produkty w wybranych okresach. W ramach tej usługi SEO stosuje się frazy tymczasowe i okolicznościowe. Istotny jest moment rozpoczęcia działań, aby promować słowa kluczowe tuż przez i w okresie zwiększonego zapotrzebowania na określony asortyment.

PREPOZYCJONOWANIE

To usługa dedykowana dla osób i firm, które dopiero zamierzają założyć stronę internetową lub są w trakcie jej przygotowywania. Współpraca z agencją na tak wczesnym etapie może przynieść realne korzyści: serwis od początku zostanie zoptymalizowany pod wymagania wyszukiwarek, co oznacza mniejsze koszty związane z jego optymalizacją.

POZYCJONOWANIE ZA GRANICĄ

Strategia obejmuje promowanie serwisu na rynkach światowych przy użyciu wielu wyszukiwarek. Dbamy o stworzenie dobrych treści obcojęzycznych. Wymaga to pracy i czasu, a efekty muszą być rozpatrywane w dłuższej perspektywie.

POZYCJONOWANIE YOUTUBE

Optymalizacja firmowego kanału YouTube pozwala wyróżnić się wśród konkurencji. Często z tego narzędzia korzystają sklepy internetowe prezentujące porady, instruktaże lub recenzje wideo swoich produktów.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Firmy nie posiadają zazwyczaj stałych cenników. Usługa wyceniana jest indywidualnie na podstawie wielu czynników. Przed podpisaniem umowy przeprowadzana jest analiza domeny i branży, w której działa przedsiębiorca, aby zaproponować warunki współpracy, które będą opłacalne dla obu stron.

Stała czy zmienna kwota za usługę SEO?

W rozliczeniu za efekt wysokość opłaty zależy od uzyskanego wyniku. W umowie określa się oczekiwania klienta, np. osiągnięcie miejsca w Top10 lub pozyskanie określonego ruchu na stronie. Inną formą rozliczenia jest abonament – stały, comiesięczny ryczałt za wykonywaną usługę. O ile w rozliczeniu za efekt trudno oszacować budżet, o tyle w umowie na ryczałt koszt jest znany od początku i nie zmienia się przez okres realizacji usługi.

ABONAMENT / RYCZAŁT

To najpopularniejsza forma rozliczenia za pozycjonowanie domeny. Warunki współpracy (kwota płatności, okres trwania, zakres usług) są znane przed podpisaniem umowy. Atutem tego modelu jest możliwość zaplanowania budżetu. Klient od samego początku wie, ile będzie płacić, może też wypowiedzieć umowę z zachowaniem krótkiego okresu wypowiedzenia.

ROZLICZENIE ZA RUCH

Opłata wynika z osiągniętego ruchu na stronie i określonej stawki za jedną sesję. Ten model rozliczenia za pozycjonowanie stron www firmy najczęściej wybierany jest przez sklepy internetowe i serwisy informacyjne udostępniające powierzchnię reklamową. Podobnie jak w rozliczeniu za konwersje trudno jest oszacować budżet.

ROZLICZENIE ZA KONWERSJE

W modelu rozliczeń za konwersje za pozycjonowanie stron firma SEO naliczy opłatę składającą się ze stałej podstawy (abonamentu) oraz zmiennego wynagrodzenia za konwersje, którą może być dokonanie zakupu w sklepie lub wypełnienie formularza kontaktowego.

MIESZANE MODELE ROZLICZEŃ

Mieszane formy rozliczeń za usługi pozycjonowania łączą w sobie korzyści modelu płatności za efekt i na ryczałt. By każda ze stron była zadowolona z podpisanej umowy, wprowadza się opłatę abonamentową oraz success fee, która uzależniona jest od pozycji fraz lub ruchu.

Co wpływa na cenę pozycjonowania?

 • Jakość serwisu (treść, struktura, CMS),
 • Wiek domeny,
 • Konkurencyjność fraz kluczowych (im mniej popularna fraza, tym tańsza usługa i szybsze wyniki),
 • Liczba słów kluczowych wybranych do pozycjonowania,
 • Charakter słów kluczowych – frazy generyczne, ogólne, lokalne,
 • Dotychczasowy profil linków,
 • Ewentualne kary nałożone na serwis przez algorytmy wyszukiwarki,
 • Branża, w której działa przedsiębiorca.

Jak mierzyć efekty?

 • Pozycja serwisu – miernikiem efektywności jest wzrost pozycji domeny w wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe,
 • Statystyki ruchu – raporty np. z Google Analytics. Miarą będzie np. nadwyżka ruchu na stronie względem liczby wejść przed podjęciem współpracy z agencją,
 • Konwersje – miejsce serwisu w rankingu powinno iść w parze z większą aktywnością użytkowników wchodzących na stronę. Jeśli mimo wysokich pozycji sklep nie odnotowuje większych przychodów, należy wyciągnąć wnioski i poszukać przyczyn.

Aby zapewnić skuteczne pozycjonowanie, firma SEO systematycznie przygotowuje sprawozdania zawierające mierniki efektywności, dzięki czemu może na bieżąco analizować efekty swojej pracy i korygować założenia przyjętej strategii SEO.

Pozycjonowanie zagraniczne

Pozycjonowanie stron na rynkach zagranicznych w Google opiera się na podobnych zasadach i algorytmach, co usługi SEO w Polsce. Jednakże specyfika niektórych krajów może spowodować, że osiągnięcie wysokich pozycji będzie trudniejsze, niż na rodzimym rynku. W przypadku polskich firm, które chcą pojawić się w wynikach wyszukiwania za granicą, należy podjąć decyzję, czy założyć obcojęzyczną stronę na nowej domenie, czy też stworzyć inne wersje językowe na subdomenach lub w podkatalogach. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety.

pozycjonowanie za granicą

W przypadku SEO na rynki zagraniczne ważny jest również odpowiedni dobór słów kluczowych. Czasem bezpośrednie tłumaczenie polskich słów kluczowych może okazać się nietrafione. Warto więc poświecić czas na znalezienie obcojęzycznych fraz dokładanie odzwierciedlających naszą ofertę oraz odpowiednio często wyszukiwanych w kraju docelowym.

W Artefakt oferujemy pozycjonowanie stron za granicą w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Czechach. Dobieramy słowa kluczowe, optymalizujemy serwisy i linkujemy z zagranicznych stron www odpowiednich dla danego kraju. Mamy doświadczenie w osiąganiu wysokich pozycji w zagranicznych wyszukiwarkach.

O SEO na naszym blogu