Emoji wracają do wyników wyszukiwania

| czas czytania: 5 min | SEO
emotikony emoji

W 2015 r. pożegnaliśmy się z kolorowymi piktogramami, które pojawiały się w tytule strony w wynikach wyszukiwania. Obserwując rosnącą popularność emotikonów w mediach społecznościowych, po dwóch latach Google postanowiło przywrócić możliwość wyświetlania emoji w SERP. Czy teraz wyszukiwarka wzbogaci się o kolorowy ranking wyników?

 

Wyróżnij się z emoji w wynikach wyszukiwania

Piktogramy są chętnie wykorzystywane przez użytkowników np. na portalu Facebook. Przyspieszają komunikację, ponieważ jedna ikona zastępuje czasami nawet kilka słów. Dzięki nim można podzielić się swoimi emocjami, dobrym lub złym nastrojem oraz przekazać swoje nastawienie do aktualnej sytuacji lub wydarzenia. W związku z tym Google zdecydowało się na powrót emoji do wyników wyszukiwania.

Dlaczego zrezygnowano z wyświetlania piktogramów w SERP? Niektórzy właściciele serwisów nadużywali emoji, by wyróżnić się wśród organicznych wyników wyszukiwania. Google się to nie spodobało, więc kolorowe ikony zniknęły z wyszukiwarki.

Jak internetowy gigant rozwiązał problem z emoji sprzed dwóch lat? To, czy ikona wyświetli się w wynikach wyszukiwania, będzie zależało od zapytania użytkownika. Jeśli wpisana zostanie fraza: algorytm panda, w SERP nie pojawią się piktogramy. Nie będzie miało tutaj znaczenia, czy w metatagu Title poprawnie został ustawiony emoji.

 

Wyniki wyszukiwania

 

Natomiast gdy internauta posłuży się wyrażeniem algorytm panda emoji, wyświetlone zostaną wyniki wyszukiwania z piktogramami (pod warunkiem, że w tytule strony takie ikony zostały zaimplementowane).

 

emoji Artefakt

 

emoji Artefakt Panda Pingwin

 

Czy to ograniczy nadużywanie emoji? Z pewnością wielu właścicieli witryn w ogóle z nich zrezygnuje, skoro ich wyświetlenie będzie uzależnione od użytkownika i jego wiedzy na temat możliwości pojawienia się piktogramu w SERP.

 

Jak wstawić emoji do tytułu strony?

Pełną listę piktogramów wyświetlanych w wynikach wyszukiwania znajdziesz na stronie: emojipedia.org. Następnie:

  1. Skorzystaj z wewnętrznej wyszukiwarki – wpisz nazwę emoji (w j. angielskim),
  2. Wybierz ikonę, która przypadła Ci do gustu,
  3. Kliknij przycisk Copy znajdujący się obok piktogramu,
  4. Wklej emoji do metatagu Title.

Teraz musisz poczekać, aż wyszukiwarka ponownie zaindeksuje podstronę, na której dodałeś emoji.

Również na naszym blogu