Czynniki rankingowe SEO istotne podczas pozycjonowania strony! Tablica chemiczna Search Engine Land

| czas czytania: 5 min | SEO
Co to jest linkowanie?

Search Engine Land regularnie analizuje znaczenie czynników rankingowych, które mają największy wpływ na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania. Wnioski przedstawiane są w postaci tablicy chemicznej – pierwiastków SEO. Na co według twórców raportu należy zwracać uwagę zwiększając widoczności witryny w sieci?

Działaj kompleksowo i nie zaniedbuj żadnego elementu w witrynie

Czynniki zostały podzielone na dwie kategorie – elementy związane z techniczną optymalizacją serwisu oraz działania w zakresie zwiększania widoczności serwisu w internecie. W każdej grupie znalazły się pierwiastki SEO zarówno o pozytywnym, jak i negatywnym wpływie na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Czynniki rankingowe otrzymały wartość od -3 do +3 oznaczającą wpływ na proces pozycjonowania strony. Należy wystrzegać się pierwiastków z minusami, a wszystkie elementy z plusami powinny zostać uwzględnione w strategii SEO. Koncentracja tylko na wybranych czynnikach o największej wartości nie gwarantuje odniesienia sukcesu. Działając kompleksowo, mamy większą szansę na osiągnięcie zadowalającej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Czynniki rankingowe seo

Źródło: http://searchengineland.com/2017-periodic-table-of-seo-factors-276790

Najważniejsze czynniki sukcesu

Podczas optymalizacji specjalista SEO musi zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokiej jakości treści nasycone słowami kluczowymi, przejrzystą strukturę kodu strony, znaczniki Title oraz przystosowanie serwisu do urządzeń mobilnych. Są to czynniki SEO, o których często wspominają przedstawiciele Google. Użytkownicy stają się coraz bardziej wymagający i wygląd oraz zawartość serwisu zyskują na znaczeniu.

 

Treści muszą być unikalne, angażujące oraz zaspokajać potrzeby informacyjne internautów. Należy także zadbać o wyczerpanie tematu (możliwie jak największą liczbę znaków na stronie), świeżość (aktualizację treści) oraz tworzenie odpowiedzi na konkretne pytania użytkowników (Direct Answer). Nie zapominajmy także o optymalizacji czasu ładowania strony, opisach description i strukturze witryny eliminującej duplikację wewnętrzną.

Prace nad budową popularności strony ułatwia moc domeny. Najczęściej wysokie pozycje na trudne frazy osiągają strony z wieloletnią historią i naturalnym profilem linków. Ich jakość, a nie ilość pomaga wędrować w górę rankingu wyników. Nie należy także zapominać o zachowaniu użytkowników – lokalizacji, z której przeglądają stronę oraz zgodności wersji językowej.

Pierwiastki SEO, które musisz usunąć ze swojej witryny!

Największe szkody dla procesu pozycjonowania wyrządzają takie praktyki jak:

  • Niskiej jakości linki pochodzące np. z systemu wymiany linków,
  • Upychanie słów kluczowych w treści,
  • Cloaking,
  • Krótkie, nieunikalne teksty,
  • Ukrywanie treści.

Przy pozycjonowaniu korzystaj z synergii

Pierwiastki SEO to tylko garstka elementów mających wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania. Google bierze pod uwagę pod 200 czynników rankingowych, ustalając miejsce w rankingu. Jednak elementy wymienione przez Search Engine Land należą do najważniejszych i najistotniejszych. Jeśli uwzględnisz je wszystkie w swojej strategii pozycjonowania, istnieje duża szansa, że odniesiesz sukces w sieci.

O tym, które czynniki rankingowe są najważniejsze możesz posłuchać na naszym webinarze.