Wideo w tle na stronie na Facebooku zdynamizuje Twój fanpage!

/ EPR
social media facebook

Prawdopodobnie wszystkie firmy obecne w mediach społecznościowych posiadają stronę na Facebooku. Fanpage usprawnia komunikację z klientami, pozwala na budowanie społeczności wokół marki i kreowanie wizerunku. Podczas optymalizacji konta, należy zadbać o uzupełnienie wszystkich informacji, dodanie zdjęcia profilowego oraz dodanie zdjęcia albo – co lepsze – filmu w tle! Skorzystaj z tej nowej opcji, aby urozmaicić swoją stronę angażującym wideo!

Facebook wideo w tle krok po kroku

Dodanie filmu w tle na fanpage’u jest proste i przebiega podobnie jak wgranie cover photo. Należy zalogować się na swoim koncie na Facebooku, a następnie przejść do zarządzanej strony.

Przesłanie wideo do tła facebookowej strony

Najeżdżamy kursorem na obecne zdjęcie w tle. W lewym górnym rogu pojawia się ikona aparatu. Klikamy na nią i pojawia się menu z opcjami. Wybieramy jedną z możliwości:

  • Wybierz spośród filmów,
  • Prześlij zdjęcie/film.

cover video Facebook

Następnie przesyłamy wideo, które zostanie automatycznie zapętlone. Cover photo staje się dynamiczne, zachęcając fanów i potencjalnych klientów do podjęcia interakcji.

Film w tle – wymiary

Zanim rozpoczniesz przesyłanie filmiku, zadbaj o odpowiednie parametry pliku wideo. Facebook wymaga, aby wymiary wynosiły przynajmniej 820 x 312 pikseli, a rekomendowana wielkość to 820 x 462 pikseli. Film powinien trwać od 20 do 90 sekund. Warto także popracować nad jakością wgranego materiału, która ma największe znaczenie dla pozyskania uwagi użytkownika.

cover video wymiary

Dlaczego warto zmienić cover photo na cover video?

Przejście na wideo w tle na Facebooku staje się świetnym sposobem na atrakcyjną prezentację firmy w social media. Użytkownicy zwracają uwagę na interaktywne elementy, zatrzymując się na chwilę i obserwując, co dzieje się na filmiku. Cover video można wykorzystać do przedstawienia produktów, usług, a także siedziby przedsiębiorstwa. Stosowanie różnych form contentu – postów, grafiki oraz wideo – wzbogaca przekaz i pozwala docierać do różnych grup użytkowników.

Pomyśl także o przewadze, którą uzyskasz nad konkurencją, jeśli teraz prześlesz film do tła. Niewielu administratorów i właścicieli fanpage’y korzysta na razie z tej opcji, więc możesz wyprzedzić rywali, pozyskując zainteresowanie klientów.

7 thoughts on “Wideo w tle na stronie na Facebooku zdynamizuje Twój fanpage!”

  1. Witam, film normalnie kiedy się go ogląda jest całkiem nieźle, a na fb bardzo się psuje jakość, jak temu zaradzić?

  2. Jest błąd w artykule w tłumaczeniu. Zamiast „aby maksymalne wymiary wynosiły 820 x 312 pikseli”, powinno być że wideo powinno posiadać przynajmniej 820 x 312 pikseli.
    Bo w dalszej częsci artykułu nie ma to sensu jeżeli umieszczamy, że rekomendowana wielkość to 820x 462.

    1. Polecam skontaktować się z supportem Facebooka; miałam podobną sytuację w przypadku edycji menu. Napisałam wiadomość i po kilku dniach odblokowali funkcjonalność 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze artykuły na blogu:
Czym są wartościowe linki zewnętrzne i jak je pozyskiwać? Poznaj 10 prostych sposobów! Zapraszamy...
Celem nowej aktualizacji z sierpnia 2021 roku jest tworzenie adekwatnych do zawartości tytułów. Czy...
Czym jest link baiting i dlaczego warto korzystać z tej strategii linkowania? Poznaj sposób na...
Czy warto korzystać z tzw. clickbaitów? Jak tworzyć dobre clickbaity, które przyciągną klientów?...
Czy można wypozycjonować stronę w 3 miesiące? Można! Wystarczy czasem bardzo niewiele, aby...