Udostępnianie konta reklamowego Facebook Ads agencji reklamowej krok po kroku

| czas czytania: 5 min | EPR
udostępnianie facebook ads agencji

Rozpoczynając współpracę z agencją marketingową w zakresie prowadzenia płatnych kampanii Facebook Ads, pierwszym etapem jest opracowanie strategii reklamowej. Jej realizacja wymaga udostępnienia facebookowego konta reklamowego, które specjalista będzie chciał dodać do Menedżera firmy, narzędzia ułatwiającego zarządzanie płatną promocją na FB. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, skorzystaj z naszych instrukcji nadawania dostępów do Facebook Ads.

Jaki poziom dostępów możemy nadać do konta reklamowego? Rodzaje ról i poziomy uprawnień w Facebook Ads

Dodając nowego użytkownika do naszego konta Facebook Ads, mamy do wyboru 3 poziomy ról, charakteryzujące się innym zakresem uprawnień.

 1. Administrator konta reklamowego:
  • Tworzenie, edycja, wyświetlanie reklam,
  • Edycja metod płatności,
  • Zarządzanie uprawnieniami administratorów.
 2. Reklamodawca konta reklamowego:
  • Przeglądanie i edytowanie reklam,
  • Konfiguracja reklam z wykorzystaniem przypisanej metody płatności.
 3. Analityk konta reklamowego:
  • Wyświetlanie reklam i raportów.

Agencja marketingowa do zarządzania reklamami potrzebuje dostępów na poziomie co najmniej reklamodawcy konta reklamowego. Rolę analityka można przydzielić osobie przeprowadzającej audyt prowadzonej kampanii albo oceniającej jej efektywność.

Należy pamiętać, że osoba lub firma, której chcemy udostępnić konto reklamowe, musi posiadać konto na Facebooku. Nie będąc użytkownikiem najpopularniejszego portalu społecznościowego, nie można prowadzić płatnych kampanii Facebook Ads.

Nadawanie dostępów do konta reklamowego na Faceboook Ads – 3 możliwości

Konto FB Ads można udostępnić innym użytkownikom na 3 sposoby. Pierwsza oraz druga metoda polegają na samodzielnym dodaniu agencji kolejno do Menedżera reklam oraz do Menedżera firmy. Trzecią możliwością jest akceptacja zaproszenia od specjalisty Facebook Ads, co powoduje dodanie naszego konta reklamowego do agencyjnego Menedżera firmy. Poniżej wyjaśniamy wszystkie opcje.

Dodawanie użytkowników do konta Facebook Ads i Menedżera reklam

 1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku.
 2. Przejdź do ustawień Menedżera reklam, najlepiej klikając w ten link: https://www.facebook.com/ads/manager/account_settings. Znalezienie odnośnika do konta reklamowego z poziomu fanpage’a jest dość czasochłonne. Możesz zostać poproszony o ponowne wpisane hasła.
 3. W sekcji Role na kontach reklamowych kliknij niebieski przycisk Dodaj osoby.
nadanie dostępow facebook ads
 1. Pojawi się ekran dodawania użytkowników. Wpisz dane osoby/agencji, która poprowadzi kampanie Facebook Ads.
udostępnianie konta facebook ads
 1. Wybierz rolę, czyli poziom uprawnień dla nowego użytkownika.
 2. Potwierdź swój wybór. Gotowe! Specjalista ds. Facebook Ads może zabrać się za optymalizację reklam.

Jeśli współpracujesz z freelancerem lub z małą firmą PPC, ten sposób nadania dostępów sprawdzi się w zupełności. Większe agencje najczęściej korzystają z Menedżera firmy, za pomocą którego administrują kontami swoich klientów.

Udostępnianie dostępu do Menedżera firmy

Jeśli założyłeś firmowe konto reklamowe, możesz dodać swojego agencyjnego partnera do Facebook Ads. W tym celu skorzystaj z poniższej instrukcji.

 1. Przejdź do Menedżera firmy, najlepiej korzystając z linka: https://business.facebook.com/settings/.
 2. Kliknij trzy poziome kreseczki.
 3. W horyzontalnym menu przejdź do ostatniej kolumny i wybierz Ustawienia firmowe.
dodawanie dostępów menedżer firmy
 1. Z sekcji Użytkownicy, którą znajdziesz po lewej stronie, wybierz zakładkę wybierz zakładkę Partnerzy.
 2. Wybierz opcję Partner do udostępnienia zasobów.
dodawanie partnera menedżer firmy
 1. Pojawi się okienko pozwalające na dodanie identyfikatora firmy partnera – będzie to ID otrzymane od agencji marketingowej.
identyfikator partnera
 1. Następnie należy wybrać zasób (konto reklamowe) oraz poziom uprawnień nadawanych partnerowi.
dostęp do fb ads menedżer firmy
 1. Agencja powinna już móc zarządzać Twoim kontem reklamowym.

Ten sposób dodawania uprawnień wymaga posiadania konta Menedżera firmy oraz uzyskania od agencji identyfikatora firmy. Jeśli nie masz jednej albo obu z tych dwóch rzeczy, skorzystaj z trzeciej metody nadawania dostępów.

Akceptacja prośby o nadanie dostępów do konta Facebook Ads

To najprostszy sposób udostępnienia swojego konta reklamowego agencji. Wystarczy, że podasz ID konta reklamowego i zaakceptujesz otrzymane zaproszenie.

Gdzie znajduje się identyfikator konta reklamowego – ID Menedżera reklam?

Identyfikator swojego konta reklamowego znajdziesz w Menedżerze reklam w zakładce Ustawienia -> Ustawienia, dostępnej pod linkiem: https://www.facebook.com/ads/manager/account_settings/information/. W sekcji Konfiguracja konta reklamowego pojawi się ID Twojego konta. Skopiuj je i przekaż agencji, z którą rozpoczynasz współpracę.

identyfikator konta reklamowego

Specjalista Facebook Ads doda numer Twojego konta reklamowego do agencyjnego Menedżera Firmy. Aby potwierdzić nadanie dostępów, Facebook wyśle Ci powiadomienie informujące o dodaniu Twojego konta przez agencję.

dostęp do konta prośba agencji

Jeśli przegapisz powiadomienie, znajdziesz je w Menedżerze reklam w zakładce Ustawienia -> Ustawienia.

prośba o nadanie dostępów do konta facebook ads

Na prośbę o przyznanie dostępów należy odpowiedzieć. Kliknij Zezwól firmie XYZ na dostęp do mojego konta reklamowego, aby potwierdzić współpracę.

potwierdzenie dostępów facebook ads

Gotowe! Agencja może już zarządzać Twoimi kampaniami.

Usuwanie dostępów do konta Facebook Ads

W przypadku gdybyś chciał się rozstać z agencją administrującą płatną promocją na Facebooku, nie musisz obawiać się, że po zakończeniu współpracy specjaliści nadal będą mieć dostęp do Twojego konta reklamowego. Po przejściu w Ustawienia -> Ustawienia w Menedżerze reklam w sekcji Role na stronie w każdym momencie możesz usunąć niechcianych użytkowników.

usuwanie użytkownika facebook ads

Usuwanie użytkowników jest możliwe również z poziomu Menedżera firmy.

usuwanie użytkownika z menedżera firmy

W przypadku pomyłki – ponownie będziesz musiał skontaktować się z agencją i poprosić o ponowne dodanie Twojego konta reklamowego do agencyjnego Menedżera firmy.

Udostępnianie konta Facebook Ads – podsumowanie

Współpracując z naszymi klientami w zakresie prowadzenia płatnych kampanii na Facebooku, samodzielnie dodajemy konta reklamowe do naszego Menedżera firmy. To najwygodniejsza metoda i dla nas, i dla właścicieli biznesów, którzy najczęściej nie mają czasu na wyklikiwanie kilkunastu opcji na swoim koncie Facebook Ads.

Chciałbyś zwiększyć efektywność płatnej promocji na Facebooku? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Zapoznaj się z naszą ofertą i przygotuj swój numer ID, abyśmy mogli błyskawicznie rozpocząć współpracę!