Ostrzeżenia dotyczące protokołu HTTPS w Google Search Console

Bezpłatna wycena

Protokół HTTPS zapewnia bezpieczne przesyłanie informacji pomiędzy użytkownikiem a domeną. Google naciska, aby szyfrowanie SSL zostało wdrożone w serwisach, w których internauci zakładają konta i pozostawiają wrażliwe dane, np. numery telefonów, kart kredytowych, adresy zamieszkania. W Search Console rozsyłane są powiadomienia, że nowa wersja przeglądarki Chrome będzie oznaczała domeny bez HTTPS.

 

Naznaczone strony z HTTP w przeglądarce Chrome

W styczniu pojawi się kolejna aktualizacja Google Chrome – wersja 56. Domeny z protokołem HTTP, które będą kolekcjonowały dane użytkowników (konieczne np. do dokonania zakupu lub rejestracji w serwisie), zostaną oznaczone przez nową wersję przeglądarki. Na czym będzie polegało oznaczenie? Na razie Google nie zdradza szczegółów.

 

W Google Search Console w sekcji Wiadomości właściciele domen z HTTP, na których występują pola do logowania, otrzymali powiadomienia dotyczące konieczności zaimplementowania bezpiecznego protokołu. W komunikacie jest wzmianka o nowej wersji przeglądarki i oznaczaniu przez nią serwisów, które powinny mieć wdrożony protokół HTTPS.

 

Wiadomości Chrome

Źródło: http://searchengineland.com/google-search-console-warns-nonsecure-collection-passwords-upcoming-chrome-browser-release-266486

 

O ostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa w przeglądarce Chrome 56 Google poinformowało także na swoim profilu na Google+.

 

Polecane

2017-09-11
Jeśli Twój biznes online ucierpiał na kolejnych podwyżkach prowizji w serwisie Allegro,...
2017-09-08
Przygotowaliśmy listę 10 sposobów na efektywne wyszukiwanie w Google. Poznaj operatory i...
2017-09-05
Wyszukiwarka wyświetla ograniczoną liczbę znaków znaczników Title oraz Description. Jak...
2017-08-08
Zdjęcia i infografiki ubarwiają tekst, przyciągając uwagę użytkowników. Jeśli chcesz pozyskać...
2017-08-17
Jeśli na Twojej wizytówce w Google Moja Firma znajdują się niewłaściwe zdjęcia, poproś Google o...
2017-09-06
Użytkownicy coraz częściej posługują się długoogonowymi słowami kluczowymi, poszukując czegoś w...