Ostrzeżenia dotyczące protokołu HTTPS w Google Search Console

Protokół HTTPS zapewnia bezpieczne przesyłanie informacji pomiędzy użytkownikiem a domeną. Google naciska, aby szyfrowanie SSL zostało wdrożone w serwisach, w których internauci zakładają konta i pozostawiają wrażliwe dane, np. numery telefonów, kart kredytowych, adresy zamieszkania. W Search Console rozsyłane są powiadomienia, że nowa wersja przeglądarki Chrome będzie oznaczała domeny bez HTTPS.

 

Naznaczone strony z HTTP w przeglądarce Chrome

W styczniu pojawi się kolejna aktualizacja Google Chrome – wersja 56. Domeny z protokołem HTTP, które będą kolekcjonowały dane użytkowników (konieczne np. do dokonania zakupu lub rejestracji w serwisie), zostaną oznaczone przez nową wersję przeglądarki. Na czym będzie polegało oznaczenie? Na razie Google nie zdradza szczegółów.

 

W Google Search Console w sekcji Wiadomości właściciele domen z HTTP, na których występują pola do logowania, otrzymali powiadomienia dotyczące konieczności zaimplementowania bezpiecznego protokołu. W komunikacie jest wzmianka o nowej wersji przeglądarki i oznaczaniu przez nią serwisów, które powinny mieć wdrożony protokół HTTPS.

 

Wiadomości Chrome

Źródło: http://searchengineland.com/google-search-console-warns-nonsecure-collection-passwords-upcoming-chrome-browser-release-266486

 

O ostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa w przeglądarce Chrome 56 Google poinformowało także na swoim profilu na Google+.

 

Chcesz poprawić pozycję swojej strony w wyszukiwarce?

Bezpłatna wycena

Polecane

2017-01-26
Od poniedziałku 30 stycznia w Google Maps oraz lokalnych wynikach wyszukiwania pojawią się...
2017-01-17
Tłumaczenia z Google Translate stają się coraz bardziej precyzyjne oraz poprawne językowo....
2017-01-20
Kliknięcia w witrynę z aplikacji Google Home przez Google Analytics są traktowane jako...
2017-01-31
W 2016 r. Google zablokowało ponad 1,7 mld reklam, które łamały zasady AdWords. Jakie były...
2017-02-07
W wynikach wyszukiwania można natknąć się na kolejną nowość - karuzelę odsyłającą do wyników...
2017-02-09
Właściciele serwisów korzystający z AdWords otrzymują maile z wynikami testu Test My Site with...