Na jakiej zasadzie działa platforma Whitepress i jakie znaczenie ma dla SEO?

| czas czytania: 5 min | SEO

Whitepress jest stroną, na której możemy optymalizować treści oraz automatyzować działania związane z Content Marketingiem, jak również współpracować na rzecz Influencer Marketingu. W zakresie platformy możemy znaleźć oferty skierowane do wszystkich, którzy prowadzą biznes internetowy. Whitepress opiera się również na współpracy z agencjami SEO, serwisami informacyjnymi oraz na prywatnych działaniach vlogerów, oraz blogerów.  

Platforma Whitepress daje możliwość szybkiego rozpowszechniania treści w internecie na wielu tematycznych blogach. Co pomaga pozycjonerom SEO w umacnianiu strony klienta. Promocyjne treści pozycjonują się dużo skuteczniej, co wpływa na zadowolenie klientów. Można powiedzieć, że Agencje SEO współpracują z Whitepressem na zasadzie symbiozy. Bez działania oraz publikowania artykułów sponsorowanych trudno byłoby pracownikom agencji osiągnąć zadawalające wyniki. Ponadto warto wspomnieć, że Whitpres działa na zasadzie ‘’White Label’’ co oznacza, że nie promuję swojego logo przy artykułach sponsorowanych innych marek.  

Praca pozycjonerów na platformie Whitepress. 

Jak już wcześniej wspomniałam, działania pozycjonerów oraz content marketingowców na danej platformie, ułatwiają współprace na wielu płaszczyznach. Warto odpowiedzieć teraz na kluczowe pytanie. Jak działa publikowanie na Whitepress?  

Możliwość publikowania gotowych treści sporządzonych wcześniej przez wewnętrznych copywriterów (niektóre agencje SEO właśnie takich copywriterów zatrudniają) jest jedną z opcji, która cieszy się wielkim zainteresowaniem oraz popularnością.  

whitepress-white-label

Źródło: https://www.whitepress.pl/

Jednak co w przypadku, gdy nie mamy możliwości napisać artykułu? Whitepress wchodzi naprzeciw tego rodzaju problemom, i za nieco większą opłatą wykona artykuł, zoptymalizowany pod względem SEO wraz z niezbędnymi frazami kluczowymi. Następnie wydawcy zajmą się publikacją danego artykułu na odpowiedniej domenie, aby zadbać o zwiększenie konwersji witryny. Publikacja artykułu jest bardzo prosta, Whitepress ma na swojej stronie odpowiednie filtry do wypełnienia, aby znaleźć najbardziej odpowiadająca nam domenę. Ponadto dana platforma współpracuje z popularnymi blogami, co zwiększa efektywność promowanego artykułu.  Równie ważnym aspektem, o którym warto wspomnieć jest to, że Whitepress współpracuję z wieloma influencerami, którzy specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Możliwość dotarcia do większego grona odbiorców i wypromowanie strony wśród odbiorców danego influencera, jest czymś z czego chętnie korzystamy, ma to naturalnie dobry wpływ na SEO 

Problem z comiesięcznymi raportami? Współpraca z klientem opiera się na skutecznym działaniu, które możemy ukazać w miesięcznych raportach, aby dany klient wierzył w naszą pracę i darzył nas zaufaniem. Ten problem znika z Whitepress, za pośrednictwem platformy, otrzymujemy gotowe raporty, które ukazują skuteczność opublikowanego artykułu sponsorowanego (każdego z osobna). Tak wiele możliwość na jednej platformie, okazuje się atrakcyjnym rozwiązaniem w pracy pozycjonera.  

Jaką formę mogą mieć artykuły sponsorowane? 

Artykuły sponsorowane, same w sobie mają prostą definicję, jednak każdy artykuł może się od siebie różnić, pod względem sposobu pisania i formy publikacji.  Artykuł płatny może być reklamą firmy, sposobem na promocje czy elementem influencer marketingu. Warto powiedzieć, że każdy artykuł sponsorowany nie ma w sobie nachalnej reklamy, która nie zapewni nam promocji, a tylko zniechęci potencjalnych klientów. Whitepress daje możliwość wyboru, jaka forma artykułu będzie dla nas najodpowiedniejsza.  

Artykuł tematyczny z nutą promocji – jest to artykuł opisujący i omawiający szczegółowo dane zagadnienie, ale możemy spodziewać się tam nawiązanie do działań firmy, która za pomocą tego właśnie artykułu chcę płynnie zareklamować swoją ofertę.  

Ekspercki artykuł tematyczny – to wartościowy tekst, szczegółowo omawiający nurtujący temat, ale brak w nim miejsca na promocje. Jest on pisany przez wydawcę Whitepressa, który dokładnie zna temat i jest ekspertem w danej dziedzinie.  

Artykuł sponsorowany – tekst zawierający linki promocyjne, dany artykuł ma w sobie wartościową treść, jak również linki dzięki, którym reklamodawca może wypromować dane frazy kluczowe, pod swoją stronę. Jest to reklama w sposób bezpośredni.  

Taki podział artykułów sponsorowanych jest w pełni zrozumiały i umożliwia znalezienie dla siebie odpowiedniego sposoby promocji. 

Zarabianie na artykułach sponsorowanych i prowadzeniu bloga, możliwości współpracy z Whitepress

Whitepress poszukuję blogerów oraz vlogerów do współpracy z dziennikarzami, wydawcami oraz z reklamodawcami. Ta platforma posiada własny program, dzięki któremu masz możliwość zarabiania. Owocna współpraca, może opierać się na udostępnianiu miejsca na publikacje artykułów sponsorowanych na swoim blogu, jak również na działaniu jako influencer. Jednakże współpraca influencerska musi spełniać, chociaż minimalne wymagania w kwestii grona odbiorców, które posiadasz. Dlaczego? Ponieważ klienci muszą mieć pewność, że za opłacone artykuły sponsorowane mogą liczyć na zwiększenie efektywności i skok wyników sprzedaży. Gwarancja określonych rezultatów, jest kluczem do zwiększenia zleceń również na blogach. Warto wspomnieć, że podejmując się współpracy to ty, ustalasz stawkę oraz poszczególne udogodnienia. I jeśli nie zgadzasz się z treścią danego artykułu, możesz odmówić jego publikacji. 

Podsumowując Whitepress, jest świetną platformą zarówno dla pracy pozycjonera, content marketingowca, blogera czy osoby prywatnej. Wiele możliwości współpracy i urozmaicone rozwiązanie jest jedną w wielu kwestii, które zachęcają do współpracy. W świecie SEO, bardzo ciężko byłoby działać bez właśnie tej platformy.