Spis Treści
Infografika to doskonały sposób na przekazanie klientowi najważniejszych informacji o ofercie – jej wyjątkowych cechach, parametrach technicznych produktów, korzyściach związanych z wyborem Twojej firmy. Połączenie obrazu z tekstem daje niesamowity efekt. Przy prezentacji asortymentu należy pamiętać również o odpowiedniej kolorystyce grafiki – zgodnej z identyfikacją wizualną, a także dobrze działającej na wyobraźnię użytkownika.
Źródło: www.naturawody.pl
Na pierwszym miejscu postaw język korzyści – nie zamieszczaj suchej informacji technicznej (odkurzacz ma 1400 W), tylko wskaż, jak konkretny parametr przekłada się na sposób użytkowania produktu (odkurzaczem o mocy 1400 W dokładnie odkurzysz dywan z grubym włosiem za pierwszym pociągnięciem szczotki!).
Nie lubimy czytać instrukcji obsługi – odstraszają nas zawiłe sformułowania, techniczny język oraz długość treści, przez którą musimy przebrnąć. Ułatw klientom zaznajomienie się ze sprzętem – przygotuj infografikę z kolejnymi krokami montażu szafki, obsługi miksera lub zagrożeniami związanymi z niewłaściwym użytkowaniem komputera. Taka forma przekazu z pewnością zostanie doceniona przez użytkowników.
Źródło: www.bsrozan.pl
Przeważnie w tym celu przygotowuje się banery, ale prosta infografika może je z powodzeniem zastąpić. Pamiętaj, aby uprościć przekaz – zadbaj o przejrzystość i czytelność grafiki. A jeśli uzyskanie rabatu związane jest ze spełnieniem pewnych wymagań (np. z zakupem dwóch nieprzecenionych produktów), możesz wszystko dokładnie rozpisać, by użytkownik po jednym spojrzeniu na infografikę wiedział, jak otrzymać kod rabatowy.
Źródło: e-ziaja.com
Infografika informująca o promocji może być przez Ciebie dystrybuowana w social mediach. Zadbaj o jej wymiary, by dobrze zaprezentowała się np. na Twoim firmowym fanpage’u.
Przed dokonaniem zakupu klienci czasami szukają na stronie, jak przebiega proces składania zamówienia – np. jakie dane są wymagane, kiedy następuje wybór formy płatności, ile dni trwa przeciętnie realizacja zamówienia. Wszystkie procedury warto prezentować za pomocą map procesów. Dzięki gotowym ikonom w darmowych programach (listu, paczki, komputera itp.) w kilka chwil wykonasz atrakcyjną wizualnie infografikę.
Źródło: www.pracowniasushi.pl
Chcesz, aby użytkownicy pobierali e-booki z Twojego serwisu, zapisywali się do newslettera lub wzięli udział w krótkiej ankiecie? Za pomocą infografiki możesz skomponować przycisk call-to-action. Wybierz kolory kontrastujące z tłem Twojej strony, dzięki czemu zyskasz większą szansę na pozyskanie uwagi użytkownika. Buttony możesz umieszczać w sidebarach oraz w treści artykułów, ale zawsze spójrz na nie oczami klienta – jeśli będą zbyt nachalne, odniosą efekt przeciwny od oczekiwanego.
Infografika przyda się również do przygotowania angażującego mailingu. Zamiast wysyłać klientom proste banery z informacjami o promocjach, przygotuj rozbudowaną grafikę, za pomocą której przekażesz cały pakiet informacji – jakie zmiany wprowadziłeś w firmie, w jakich wydarzeniach uczestniczyłeś, jakich promocji mogą spodziewać się konsumenci w najbliższym czasie. Newslettery w atrakcyjnej szacie graficznej są rzadziej porzucane przez użytkowników.
Sukcesy klientów powinny cieszyć Cię tak samo jak Twoje własne – chwal się dobrze wykonaną usługą i jej wpływem na osiągnięcia Twoich partnerów biznesowych. Infografika pomoże zaprezentować przebytą drogę, napotkane problemy, podjęte działania, wzrosty przychodów lub uzyskanie oszczędności w kluczowych obszarach działalności klienta. Informowanie o wspólnie osiągniętym celu stanowi formę rekomendacji i wspiera pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych.
Źródło: www.salesmanago.pl
Nie musisz korzystać z usług grafika, aby zrobić dobrej jakości infografikę ii uatrakcyjnić stronę internetową. Istnieje wiele darmowych, online’owych aplikacji, np. Piktochart, Canva lub Venngage, które dostarczają gotowe szablony. Wystarczy, że przeciągniesz ikony w odpowiednie miejsca, dodasz napisy, treść i gotowe. W zależności od szczegółowości grafiki dobierz odpowiednią rozdzielczość, aby wszystkie elementy były ostre nawet przy dużym przybliżeniu.