Narzędzie podglądu reklamy w Google AdWords - Blog Artefakt

Udostępnij podgląd reklamy swojemu klientowi

31.08.2016 / SEM
Użytkownik z tabletem

Wielu właścicieli domen przekazuje zarządzanie kampaniami AdWords doświadczonym agencjom lub marketerom. Osoby odpowiedzialne za promocję w internecie odpowiadają za przygotowanie reklamy, która wyświetli się w wynikach wyszukiwania. Co jeśli treść reklamowa nie przypadnie do gustu klientowi? Teraz to już nie stanowi problemu, ponieważ reklama może zostać udostępniona właścicielowi domeny przed publikacją w sieci.

 

Podgląd reklamy udostępnij swojemu klientowi

Za pomocą podglądu reklamy możemy sprawdzić, jak przygotowana treść reklamowa będzie wyświetlała się w SERP na konkretne słowa kluczowe, które wpisze w danym momencie użytkownik. Narzędzie pozwala także zweryfikować, czy rozszerzenia zostały odpowiednio wdrożone, np. rozszerzenie objaśnień.

W przypadku, gdy kampanie reklamowe prowadzone są przez agencję, możliwe jest udostępnienie podglądu reklamy właścicielowi witryny. Klient będzie miał możliwość zapoznania się z przygotowaną treścią reklamową i jej sposobem wyświetlania w wynikach wyszukiwania.

 

Podgląd reklamy

 

By udostępnić podgląd reklamy, wystarczy kliknąć w niebieski przycisk Udostępnij to wyszukiwanie. Otworzy się okno z linkiem, który należy skopiować i przesłać do właściciela domeny.

 

Podgląd reklamy okno

 

Podgląd reklamy można także wykorzystać, gdy klient skarży się, że płaci za reklamy, a po wpisaniu określonej frazy w wyszukiwarce nie wyświetlają się one na ekranie komputera. Wtedy wystarczy udostępnić pogląd, by uspokoić właściciela domeny i zaprezentować efekty swojej pracy.

Również na naszym blogu
Google Chrome blokuje nachalny przekaz reklamowy na urządzeniach desktopowych i mobilnych. Sprawdź,...
Platformy ClickShop oraz Shoper, czyli jedne z popularniejszych systemów CMS dla sklepów...
Pozycjonowanie witryny uwidoczni Twój lokal gastronomiczny w wynikach wyszukiwania. Czy to jednak...
Komunikat o plikach cookies powinien pojawiać się w każdym serwisie internetowym, który korzysta z...
Polityka prywatności to dokument, który pomaga realizować obowiązek informacyjny narzucony na...