Rozszerzenia cen w Google AdWords

| czas czytania: 5 min | SEM
ile kosztuje seo

Google pod koniec maja zapowiedziało wprowadzenie wielu zmian w AdWords. Panel administracyjny przejdzie redesign, opisy w reklamach tekstowych wydłużą się, wdrożone zostaną także nowe funkcjonalności. Jedną z nich są rozszerzenia cen, które amerykańscy reklamodawcy mogą już wykorzystywać w kampaniach reklamowych.

 

Price extensions w mobile

Rozszerzenia cen będą wyświetlały się w reklamach tekstowych w mobilnych wynikach wyszukiwania, w postaci listy umieszczonej poniżej głównej treści reklamowej. Reklamodawca będzie mógł promować kilka produktów w jednym linku sponsorowanym, ponieważ price extension będą zajmowały kilka wierszy. Użytkownik od razu zapozna się z ofertą cenową i być może taka informacja zachęci go do przejścia na stronę reklamodawcy i dokonania konwersji.

 

Price extensions

Źródło: https://adwords.googleblog.com/2016/07/showcase-products-and-services-with-price-extensions.html

 

Każda linijka w rozszerzeniu reklam to okazja do umieszczenia odnośnika prowadzącego do innej strony typy landing – page. Tworząc jedną reklamę tekstową, otrzymujemy możliwość promowania różnych produktów. Z drugiej strony price extension może ograniczać liczbę wejść na stronę reklamodawcy. Dlaczego? Jeśli użytkownik zapozna się z naszą ofertą cenową i nie będzie mu ona odpowiadała, nie kliknie w link i nie zostanie przekierowany do witryny. A odwiedzając nasz sklep mógłby przecież trafić na dodatkowe informacje, które zachęciłyby go do dokonania zakupu. To działa również w drugą stronę – atrakcyjna cena przyciągnie nowych klientów.

 

Jak skonfigurować rozszerzenia cen?

Nowa funkcjonalność nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale możemy zobaczyć, jak będzie wyglądała konfiguracja nowego rozszerzenia. Jeśli chcemy, aby cena wyświetlała się w naszym linku sponsorowanym, musimy uzupełnić nagłówek, opis produktu i jego wartość oraz podać adres URL prowadzący do landing – page lub karty produktu. Na razie price extension można uzupełniać wyłącznie w j. angielskim, a ceny podawać w USD.

 

Rozszerzenia cen

Źródło: http://searchengineland.com/price-extensions-google-adwords-text-ads-254101

 

I na tym w zasadzie kończy się konfiguracja nowej funkcjonalności. Należy jednak pamiętać jeszcze o kilku szczegółach:

  • Price extension pojawiają się tylko przy pierwszej reklamie w mobilnych wynikach wyszukiwania – trzeba więc zadbać zarówno o stawkę, jak i dopasowanie do określonych słów kluczowych,
  • W określonej reklamie należy ustawić ceny dla minimum 3, a maksymalnie dla 8 produktów,
  • Docelowe adresy URL mogą być takie same,
  • Rozszerzenia cen można ustawić dla tego samego konta, kampanii czy grup reklam.

Rozszerzenia cen z pewnością ułatwią użytkownikom przeglądanie wyników na urządzeniach mobilnych, a także uproszczą podejmowanie decyzji. Jeśli klient będzie szukał zakładu fryzjerskiego w swojej okolicy i zobaczy reklamę z cenami usług, które mu odpowiadają, od razu zadzwoni do salonu, by umówić się na wizytę. Jednak czy konieczność zajmowania pierwszej pozycji w rankingu nie zaostrzy rywalizacji między reklamodawcami? Będziemy uważnie obserwować branżę!

Ostatnie artykuły