Remarketing dynamiczny – czyli remarketing ale lepiej - Blog Artefakt

Remarketing dynamiczny AdWords

/ SEM
reklama mobilna google adwords

Remarketing stał się jednym z najlepszych narzędzi służących marketerom do „odzyskiwania użytkowników”, czyli wyświetlenia komunikatu reklamowego odbiorcy, który opuścił stronę internetową bez dokonania konwersji. Przy odpowiednim podziale grup docelowych jesteśmy w stanie stworzyć  bardzo dobre reklamy odpowiadające potrzebom użytkowników. Jednak bardzo często spotykamy się z problemem podziału grup użytkowników, w taki sposób, aby trafiać do nich z odpowiednim przekazem reklamowym. Efekt końcowy to najczęściej ogólny przekaz, który jedynie po części trafia w gusta danego użytkownika.

Remarketing dynamiczny

W pewnym momencie spotykamy się jednak z problemem – co zrobić, kiedy nie jesteśmy w stanie odpowiednio utworzyć grup docelowych? Co zrobić, jeżeli jeden użytkownik przegląda naszą stronę przeglądając wiele grup/kategorii produktowych? Jaką stworzyć reklamę i jak najlepiej do niego trafiać?

Odpowiedzią na te pytania jest zastosowanie remarketingu dynamicznego AdWords. Działanie to można porównywać do bardzo szczegółowo prowadzonych kampanii tradycyjnych.

Na czym polega różnica?

  1. Kod remarketingu dynamicznego różni się od kodu tradycyjnego
  2. Remarketing dynamiczny wykorzystuje dane z pliku Feed (Google Merchant Center/ Google shopping) lub też dane ręcznie przesłane do systemu AdWords np. w postaci tabeli Excel
  3. Reklamy w przypadku remarketingu dynamicznego są generowane dla każdego użytkownika indywidualnie, na podstawie przeglądanych przez niego produktów/usług.

Jakie są efekty zastosowania remarketingu dynamicznego?

  1. Znaczące poprawienie parametrów kampanii reklamowej, ze względu na fakt, że reklamowane są produkty, które użytkownik oglądał, którymi był zainteresowany
  2. Znaczące zwiększenie ilości konwersji/obniżenie kosztu konwersji
  3. Zwiększenie ogólnego ROI kampanii reklamowej
  4. Miękkie efekty takie jak np. szybsze budowanie zaufania do marki, wywieranie wrażenia posiadania dużego budżetu reklamowego, wrażenie realizowanie działań „pod klienta”

Czy warto?

Remarketing dynamiczny staje się w tej chwili jednym z najlepszych i stosunkowo łatwych do zastosowania narzędzi, poprawiających znacząco parametry reklamy. W związku z krótkim czasem wdrożenia (niski koszt) wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem – szczególnie w przypadku kiedy posiadamy już uruchomioną kampanię Google Shopping.

Również na naszym blogu
Wskazówki Google dla Webmasterów to rozbudowany dokument, w którym zawarte są dobre praktyki...
Semantyczne słowa kluczowe pomagają nasycić treść frazami, które wspomogą pozycjonowanie serwisu...
Pozycjonowanie sezonowe pomaga zwiększyć współczynnik konwersji w szczycie sezonu. Jak realizować...
Pisanie tekstów na nową stronę internetową to nie lada wyzwanie. Podpowiadamy, jak zaplanować...
Prowadząc stronę na Facebooku należy unikać 13 kardynalnych błędów, które utrudniają budowanie...