Nowy format rozszerzenia lokalizacji dla lokalnych przedsiębiorców dostępny w sieci reklamowej Google

| czas czytania: 5 min | SEM
Artefakt Google Maps

Google dąży do tego, aby użytkownikom wyświetlały się tylko takie reklamy, które wzbudzą zainteresowanie i nakłonią ich do skorzystania z oferty reklamodawcy. Od wczoraj w sieci reklamowej Google dostępny jest nowy format rozszerzenia lokalizacji, który przekaże jeszcze więcej informacji o działalności lokalnego przedsiębiorcy i zachęci do skorzystania z jego usług.

 

Zareklamuj swój lokalny biznes reklamą z rozszerzeniem lokalizacji

Rozszerzenia lokalizacji pojawiają się w mobilnej wyszukiwarce użytkownikom poszukujących konkretnych usług blisko miejsca, w którym się akurat znajdują. Dzięki nim reklamy pokazują się na mapie, widoczny jest adres lokalu oraz odległość, jaka dzieli internautę od firmy. Po kliknięciu w rozszerzenie pokazuje się więcej, szczegółowych informacji, można także przejść do firmowej strony w Google Moja Firma.

 

Wczoraj na oficjalnym profilu AdWords na portalu Google+ pojawiła się informacja o wprowadzeniu nowego formatu rozszerzeń lokalizacji. Użytkownicy zobaczą:

  • Zdjęcia,
  • Godziny pracy firmy,
  • Lokalizację sklepu.

 

Google przeprowadziło już pierwsze testy nowej funkcjonalności. 60% wszystkich kliknięć to kliknięcia w przyciski odsyłające do podstrony z informacjami o sklepie oraz wskazówkami dojazdu. Użytkownicy chętnie przeklikują się do strony www lokalnej firmy, by zapoznać się ze szczegółami oferty.

 

rozszerzenia lokalizacji

Źródło: https://plus.google.com/+GoogleAds/posts/hpNA7UJp8zC

 

Nowy format location extensions będzie pojawiał się przy reklamach wyświetlanych w sieci reklamowej Google.

 

Przewaga dzięki rozszerzeniom lokalizacji

Prowadząc kampanie AdWords, warto zainteresować się rozszerzeniami lokalizacji, szczególnie jeśli nasz biznes ma charakter działalności lokalnej. Użytkownikowi, który wchodzi na strony i aplikacje będące w sieci reklamowej Google, może od razu pojawić się nasza reklama, kierując go do naszego sklepu. Gdy osobie poszukującej przepisu na ciasto marchewkowe wyświetli się reklama pobliskiej cukierni, istnieje duża szansa, że do niej zajdzie, zamiast zabrać się do pieczenia smakołyków.

 

Rozszerzenia lokalizacji mogą dać ci przewagę nad innymi lokalnymi biznesami. Liczba osób korzystających z urządzeń mobilnych stale się powiększa, a m-commerce daje duże możliwości rozwoju prowadzonej działalności. Wykorzystaj szansę i przetestuj nowe rozwiązania od AdWords!