Kolejne rozszerzenia reklam w Google AdWords

| czas czytania: 5 min | SEM
Google Adwords

Reklamy Google’a zajmują coraz większą powierzchnię w wynikach wyszukiwania. Ostatnio testowane są aż cztery linki sponsorowane umieszczone przed wynikami organicznymi, a pod koniec ubiegłego roku wprowadzona została możliwość zamieszczenia dodatkowych objaśnień w polu reklamy Google AdWords. Jakie informacje można przekazać użytkownikom dzięki nowym rozszerzeniom?

Rozszerzenie objaśnień, czyli powiększanie obszaru reklamy Google AdWords

W październiku 2014 r. do polskiego interfejsu Google AdWords została wprowadzona nowa funkcjonalność – rozszerzenia objaśnień (Callout Extensions), pozwalająca na zaprezentowanie dodatkowych informacji w treści reklamy. W obrębie linku sponsorowanego zaistniała możliwość wpisania linijki tekstu, zachęcającego do kliknięcia w reklamę. W odróżnieniu od sitelinków (odnośników do podstron danego serwisu) rozszerzenia objaśnień nie są klikalne. Tak wygląda reklama Google AdWords bez użycia Callout Extensions:

Reklama Google AdWords

Poniżej została przedstawiona reklama zawierająca dodatkowe informacje wprowadzone w polu rozszerzenia objaśnień.

Reklama Google AdWords Rozszerzenia Objaśnień

Rozszerzenie informacji w witrynie

Pod koniec ubiegłego roku Google zdecydowało się na wprowadzenie kolejnych rozszerzeń, które pozwalają na wpisanie danych dotyczących naszej witryny. W treści reklamy pojawił się nowy wiersz, w którym możemy zamieścić dodatkowe informacje o świadczonych usługach czy sprzedawanych produktach. Sklepy internetowe w tym miejscu najczęściej zamieszczają nazwy marek, które znajdują się w ich ofercie asortymentowej.

Rozszerzenia objaśnień

Wprowadzanie rozszerzenia informacji w witrynie z poziomu konta AdWords

Chcąc wprowadzić dodatkowe dane w rozszerzeniu informacji w witrynie, musimy uzupełnić dwa pola w panelu Rozszerzenia Reklam. Na początku wybieramy Nagłówek, którym będzie np. marka, kierunek studiów, polecane hotele. W kolejnym kroku wpisujemy Wartości, definiując je samodzielnie. Mamy możliwość wpisania od 3 do 25 elementów (Google rekomenduje 4).

Rozszerzenie informacji może pojawiać się również w reklamach wyświetlanych na urządzeniach mobilnych. Wpisując kolejne wartości, łączną liczbę znaków należy ograniczyć do 12. Dzięki temu treść odnośnika sponsorowanego pozostanie czytelna dla wszystkich użytkowników.

 

Czy warto zainteresować się rozszerzeniami informacji w witrynie?

Tak. Wpisane przez nas informacje mogą zachęcić użytkowników do kliknięcia w link sponsorowany i zapoznania się z ofertą dostępną na naszej stronie internetowej. Nie zapominajmy, że skuteczna reklama wpływa na wzrost współczynnika konwersji, co w konsekwencji ma wpływ na wartość przychodów ze sprzedaży.

Również na naszym blogu

Ostatnie artykuły