Jak optymalizacja strony wpływa na pozycje w SERP? 3 przypadki skutecznej optymalizacji!

/ SEO
Projektowanie stron internetowych

Pozycjonowanie strony internetowej to długotrwały i kompleksowy proces. Na miejsce w rankingu Google wpływa wiele różnych czynników rankingowych zależnych i niezależnych od specjalistów SEO oraz właścicieli domen. Kluczowymi elementami wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania są wartościowe linki oraz wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych. Czy optymalizacja strony pomaga przeskoczyć kilka oczek do góry w SERP? Jakie efekty możemy uzyskać, wdrażając zmiany na stronie zaproponowane przez pozycjonera? Czy sama optymalizacja wystarczy, by osiągnąć wymarzone TOP10?

 

Skuteczne SEO

Na skuteczne pozycjonowanie składają się wartościowe linki, optymalizacja serwisu oraz unikalne treści nasycone słowami kluczowymi. Zastosowanie tych trzech elementów pozwala na uzyskanie efektów synergii w postaci stabilnych pozycji w SERP.

Na czym polega optymalizacja strony internetowej?

W sieci funkcjonuje wiele witryn opartych o różnorodne technologie. Tworząc serwis, należy zwracać uwagę zarówno na dostosowanie go pod użytkownika, jak i wyszukiwarkę. Roboty Google’a skanują każdą stronę i jeśli nie natrafią na odpowiednie znaczniki, nie będą potrafiły określić, co się tam znajduje, jaka jest jej tematyka, na jakie zapytania powinna się wyświetlać domena w SERP.

Optymalizacja strony internetowej to zbiór działań mających na celu przystosowanie treści, kodu oraz grafiki witryny do wymogów wyszukiwarki. Zastosowanie wskazówek dla webmasterów oraz dobrych praktyk SEO pomaga zwiększyć widoczność domeny w wynikach wyszukiwania i tym samym dotrzeć do określonej grupy użytkowników. Optymalizacja pomaga robotom wyszukiwarki zrozumieć zawartość serwisu, zapoznać się z jego tematyką oraz ocenić jego wartość dla internautów.

 

Efekty wdrożenia zaleceń optymalizacyjnych

Nasi klienci często opierają się wprowadzeniu zmian na stronie, które zalecamy po przeprowadzonym audycie SEO. Z naszego punktu widzenia jest to bezpodstawny opór. Celem optymalizacji nie jest utrudnienie prowadzenia działalności w sieci ze względu na konieczność zmiany metatagów, uporządkowanie struktury nagłówków lub ustawienie przekierowań. Wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych umocni, a nawet poprawi pozycję witryny w wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe. Jakie mamy na to dowody? Spójrzcie na poniższe przypadki.

 

Przypadek 1.

Klient prowadzi sklep internetowy. Umowa została podpisana na początku miesiąca. Frazy nie wychodziły w TOP100 na początku współpracy. Przygotowane zostały zalecenia optymalizacyjne, które Klient wdrożył 23 grudnia. Do podstawowych zmian należało wprowadzenie zoptymalizowanych znaczników Title oraz nagłówków. Klient napisał i dodał na stronę wartościowe, unikalne i ciekawe teksty nasycone pozycjonowanymi słowami kluczowymi.

 

Pozycje po optymalizacji

 

Większość fraz po wdrożeniu optymalizacji wskoczyła do drugiej, trzeciej dziesiątki wyników wyszukiwania. Na początku stycznia prawie 30 proc. słów kluczowych znajdowało się w TOP20. Serwis od początku miesiąca wzmacniany był wartościowymi linkami, ale wdrożenie optymalizacji pomogło poprawić pozycję serwisu i wybić się sponad 10 strony SERP-ów.

 

Przypadek 2.

Na początku października podpisaliśmy umowę na pozycjonowanie nowego serwisu. Brakowało treści nasyconych słowami kluczowymi, klient uzupełniał karty produktów w poszczególnych kategoriach. Od początku współpracy zaczęliśmy pozyskiwanie wartościowych linków, aby zwiększyć moc domeny. Przygotowaliśmy audyt SEO, a zalecenia zostały wdrożone na stronie 28-29 listopada.

 

optymalizacja strony

Klient wprowadził zalecane przez nas metatagi Title oraz Description. Uzupełniona została także treść na prawie wszystkich podstronach. Teksty wzbogacono w słowa kluczowe, dbając również o to, aby były one interesujące dla użytkowników. Pierwsze efekty wdrożonych zaleceń optymalizacyjnych zaobserwowaliśmy na początku grudnia, kiedy to większość pozycjonowanych fraz wskoczyła w TOP 40, a w połowie grudnia wszystkie słowa kluczowe znalazły się w TOP50. Wzmocnienie serwisu wartościowymi linkami pomogło na początku stycznia uplasować się domenie Klienta w pierwszej trzydziestce wyników wyszukiwania.

 

Przypadek 3.

Klient działający w branży usługowo-przemysłowej posiada niewielki serwis, który wymagał optymalizacji. Od początku października pracowaliśmy nad audytem strony, na początku nie wzmacniając serwisu linkowaniem. Podstawowe zalecenia zostały wprowadzone 24-25 października.

 

Pozycje domeny po optymalizacji

 

Zarekomendowaliśmy zmianę znaczników Title, Description, nagłówków H1. Klient zaangażował się od razu w tworzenie treści zawierających pozycjonowane słowa kluczowe. Kolejne zmiany były wdrażane systematycznie. Zaproponowaliśmy założenie wizytówki w Google Maps, co także umocniło pozycję domeny w SERP. Realizację strategii linkowania rozpoczęliśmy od początku listopada. Efekty wszystkich działań SEO to pozycje serwisu w TOP20-TOP30 dla prawie wszystkich pozycjonowanych słów kluczowych pod koniec listopada.

Zapraszamy również na nasz webinar o optymalizacji strony pod wybrane frazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze artykuły na blogu:
Czym są wartościowe linki zewnętrzne i jak je pozyskiwać? Poznaj 10 prostych sposobów! Zapraszamy...
Celem nowej aktualizacji z sierpnia 2021 roku jest tworzenie adekwatnych do zawartości tytułów. Czy...
Czym jest link baiting i dlaczego warto korzystać z tej strategii linkowania? Poznaj sposób na...
Czy warto korzystać z tzw. clickbaitów? Jak tworzyć dobre clickbaity, które przyciągną klientów?...
Czy można wypozycjonować stronę w 3 miesiące? Można! Wystarczy czasem bardzo niewiele, aby...