Reklamy wideo na YouTube

| czas czytania: 5 min | SEM
Filmy na YouTube

YouTube.com – czwarta co do popularności strona w polskim internecie jest w tej chwili otwarta dla wszystkich reklamodawców. Jest to wielka okazja do pokazania swojej reklamy prawie 9-milionowej rzeszy unikalnych użytkowników, jednak niewiele firm wykorzystuje ten wielki potencjał.

Najczęściej powtarzanymi pytaniami, które zwykle pojawiają się, kiedy sugerujemy możliwość wykorzystania reklamy na YouTube.com są: „A czy to nie za drogie?”,  „Ale czy nie trzeba mieć ekipy do nakręcenia reklamy?” lub też: „Czy to na pewno dla nas?” itp.

Wszystkie te pytania możemy odwrócić, zadając jedno pytanie uniwersalne: czy rzeczywiście YouTube.com jest serwisem, którego moc reklamową mogą wykorzystać jedynie giganci rynku, wyposażeni w wielkie budżety reklamowe i sztaby ludzi odpowiedzialnych za reklamę?

YouTube

Odpowiedź na to pytanie nie jest zbyt rozbudowana – oczywiście, że nie. Natomiast rozwinięcie odpowiedzi powinno wyglądać następująco: „W tej chwili dysponując obecną technologią i możliwościami oferowanymi przez internet, jesteśmy w stanie tworzyć skuteczne reklamy wideo bez konieczności posiadania doświadczenia i dużych pieniędzy”.

Odpowiedź nie podsuwa nam jednak sposobu jak tworzyć reklamę. Poniżej zaprezentuję jedną z metod, jaką skutecznie możemy wykorzystać, aby powstało pierwsze nasze wideo promocyjne.

Zaczynamy od:

1. Określenia oczekiwań  w stosunku do reklamy.

2. Stworzenia tekstu reklamowego.

3. Wejścia na jedną ze stron:

                a. https://www.fiverr.com/,

                b. http://www.fourerr.com/,

                c. http://www.seoclerks.com/

4. Wyboru odpowiedniej postaci prezentującej tekst.

5. Przesłania tekstu i odpowiedniej płatności.

6. Odbioru gotowego wideo.

7. Realizacji kampanii AdWords z wykorzystaniem wideo.

Ten schemat został oczywiście uproszczony, niemniej jednak w rzeczywistości nie jest dużo bardziej skomplikowany.

Profesor Puppet jest jednym z przykładów, jak za pomocą niskiego budżetu jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkowo interesującą reklamę, przyciągającą widza w sposób humorystyczny i dodatkowo przekazującą pożądaną treść.

Reklama wideo

Profesor Puppet- doskonały przykład wykorzystania reklamy z udziałem kukiełki (źródło: youtube.pl)

We wcześniej wspomnianych portalach odnajdziecie mnóstwo podobnych postaci, jak również wiele innych, dzięki którym wasza reklama może stać się wyjątkowa.

W związku z tym pełna odpowiedź na pytanie, które zadaliśmy sobie we wstępie, musi być następująca:

W dzisiejszych czasach każdy, kto posiada pomysł i dysponuje nawet niewielkim budżetem, jest w stanie przeprowadzić skuteczną i interesującą reklamę, znacząco zwiększając oglądalność swojego kanału, a w efekcie oglądalność strony docelowej.

Ostatnie artykuły