Wspieramy firmy w trudnym czasie: www.artefakt.pl/antidotum-na-kryzysAntidotum na kryzys

Google AdWords staje się Google Ads

/ SEM
panel Google AdWords

System reklamowy Google AdWords istnieje od 2000 r. Przez 18 lat googlarze obserwowali zachowania użytkowników i wprowadzali kolejne formaty reklam, które miały skutecznie promować działalność firm w sieci. Nowości oraz rewolucje zawsze wzbudzały duże emocje wśród reklamodawców. Teraz Google AdWords stoi przed kolejną, wielką zmianą – przyjęciem nowej nazwy Google Ads. Wszystko po to, aby uprościć ofertę i ułatwić reklamodawcom poruszanie się w systemie reklamowym.

Google Ads zastąpi Google AdWords

Z nostalgią możemy wrócić co czasów, kiedy strona w wyszukiwarce składała się z linków sponsorowanych wyświetlanych nad i obok organicznych wyników wyszukiwania:

Reklamy tekstowe były pierwszą formą płatnej promocji zaproponowaną przez Google. Nazwa AdWords stanowiąca połączenie angielskich advertisement (reklama) i words (słowa) idealnie pasowała do googlowskiego produktu. Z biegiem czasu pojawiały się nowe rodzaje reklam (np. banery, reklamy wideo) i choć użytkownicy przyzwyczaili się do stworzonej marki, zostanie ona zastąpiona przez Google Ads.

Google Ads

Zdaniem Google nowy brand porządkuje ofertę produktową, zbierając wszystkie rodzaje reklam i ich możliwości. Z punktu widzenia reklamodawców jest to czysty rebranding, ponieważ dotychczasowe możliwości systemu AdWords będą dostępne w niezmienionej postaci. Oczywiście możemy spodziewać się kilku nowości, np. specjalnego typu kampanii dedykowanych dla małych biznesów.

Google Ads komunikat

Google AdWords rozesłało reklamodawcom komunikaty o rebrandingu.

Google Marketing Platform – połączenie DoubleClick i Google Analytics 360 Suite

Google Marketing Platform to odpowiedź na jedną z potrzeb reklamodawców – silniejszą integrację narzędzi analitycznych z systemem reklamowym. Nowa platforma łączy funkcje Google Analytics 360 Suite oraz DoubleClick Digital Marketing.

Nowością będzie narzędzie Display & Video 360 korzystające z takich usług jak: DoubleClick Bid Manager, Campaign Manager, Studio and Audience Center. W najbliższych tygodniach googlarze zaprezentują nieco więcej informacji na temat nowej aplikacji.

Google Ad Manager – nowa platforma dla wydawców

Przez 3 lata Google pracowało nad stworzeniem nowej platformy ułatwiającej monetaryzację zysku przez wydawców. W efekcie powstało narzędzie Google Ad Manager stanowiące połączenie DoubleClick for Publishers oraz DoubleClick Ad Exchange.

Kiedy Google Ads zastapi Google AdWords?

Z komunikatu, który Google wystosowało do reklamodawców, dowiadujemy się, że 24 lipca nastąpi zmiana nazwy na Google Ads. Strona do logowania do panelu będzie dostępna pod nowym adresem: ads.google.com. Czas więc pożegnać się z AdWords i z dobrym nastawieniem podejść do nowej marki.

Najnowsze artykuły na blogu:
Kto nie reklamuje się w sieci, temu naprawę trudno osiągnąć sukces w biznesie. W tym artykule...
Co możemy zmienić na stronie, aby nasza witryna spełniała kryteria Core Web Vitals? W artykule...
Core Web Vitals to nowy czynnik rankingowy obowiązujący od maja 2021 roku. Jak sprawdzić, czy...
Dzięki badaniu mikrokonwersji można jeszcze lepiej poznać zachowania użytkowników naszej strony i...
Hashtagi stanowią ważne narzędzie marketingowe używane przez marki po to, by promować produkty i...