Google Adwords w Google Ads

| czas czytania: 5 min | SEM
panel Google AdWords

System reklamowy Google AdWords Ads istnieje od 2000 r. Przez 18 lat googlarze obserwowali zachowania użytkowników i wprowadzali kolejne formaty reklam, które miały skutecznie promować działalność firm w sieci. Nowości oraz rewolucje zawsze wzbudzały duże emocje wśród reklamodawców. Teraz Google AdWords stoi przed kolejną, wielką zmianą – przyjęciem nowej nazwy Google Ads. Wszystko po to, aby uprościć ofertę i ułatwić reklamodawcom poruszanie się w systemie reklamowym.

Z nostalgią możemy wrócić co czasów, kiedy strona w wyszukiwarce składała się z linków sponsorowanych wyświetlanych nad i obok organicznych wyników wyszukiwania:

Reklamy tekstowe były pierwszą formą płatnej promocji zaproponowaną przez Google. Nazwa AdWords stanowiąca połączenie angielskich advertisement (reklama) i words (słowa) idealnie pasowała do googlowskiego produktu. Z biegiem czasu pojawiały się nowe rodzaje reklam (np. banery, reklamy wideo) i choć użytkownicy przyzwyczaili się do stworzonej marki, zostanie ona zastąpiona przez Google Ads.

Google Ads

Zdaniem Google nowy brand porządkuje ofertę produktową, zbierając wszystkie rodzaje reklam i ich możliwości. Z punktu widzenia reklamodawców jest to czysty rebranding, ponieważ dotychczasowe możliwości systemu AdWords będą dostępne w niezmienionej postaci. Oczywiście możemy spodziewać się kilku nowości, np. specjalnego typu kampanii dedykowanych dla małych biznesów.

Google Ads komunikat

Google AdWords rozesłało reklamodawcom komunikaty o rebrandingu.

Google Marketing Platform – połączenie DoubleClick i Google Analytics 360 Suite

Google Marketing Platform to odpowiedź na jedną z potrzeb reklamodawców – silniejszą integrację narzędzi analitycznych z systemem reklamowym. Nowa platforma łączy funkcje Google Analytics 360 Suite oraz DoubleClick Digital Marketing.

Nowością będzie narzędzie Display & Video 360 korzystające z takich usług jak: DoubleClick Bid Manager, Campaign Manager, Studio and Audience Center. W najbliższych tygodniach googlarze zaprezentują nieco więcej informacji na temat nowej aplikacji.

Przez 3 lata Google pracowało nad stworzeniem nowej platformy ułatwiającej monetaryzację zysku przez wydawców. W efekcie powstało narzędzie Google Ad Manager stanowiące połączenie DoubleClick for Publishers oraz DoubleClick Ad Exchange.

Kiedy Google Ads zastapi Google AdWords?

Z komunikatu, który Google wystosowało do reklamodawców, dowiadujemy się, że 24 lipca nastąpi zmiana nazwy na Google Ads. Strona do logowania do panelu będzie dostępna pod nowym adresem: ads.google.com. Czas więc pożegnać się z AdWords i z dobrym nastawieniem podejść do nowej marki.