Prowadzenie fanpage na Facebooku

Co to jest Fanpage na Facebooku?

Strona na Facebooku (ang. Facebook Fanpage) - jest to łatwa w prowadzeniu i dająca duże możliwości strona na popularnym portalu społecznościowym Facebook, za pomocą której można promować firmy, wydarzenia, celebrytów lub miejsca.

 

Każdego dnia ponad 12 milionów Polaków odwiedza Facebooka, a przeglądanie jego zawartości to ok. 20%  czasu spędzonego w sieci w ogóle. Facebook jeszcze długo będzie najważniejszym, z marketingowego punktu widzenia, medium, które warto wykorzystać w strategii marketingowej.

Proponujemy przygotowanie:

  • kompleksowej strategii obecności w mediach społecznościowych,
  • koncepcji wizualnej profilu,
  • koncepcji komunikacji,
  • projektów konkursów,
  • pomysłów na niestandardowe akcje promocyjne,
  • polityki zarządzania kryzysowego

oraz wdrożenie tych działań po akceptacji klienta.

Prowadzenie profilu na Facebooku od podstaw

Uruchomienie profilu na Facebooku nie jest skomplikowaną sprawą, jednak utworzenie i prowadzenie fanpage’a w sposób przynoszący zyski klientowi – już tak. Przygotowujemy profile naszych klientów od podstaw, optymalizujemy ich opisy oraz grafiki (awatar, cover photo, zakładki, formatki do zdjęć), wykorzystując przy tym najlepsze praktyki social media albo całkiem świeże, innowacyjne podejście.

 

co to jesr fanpage na facebooku

 

Szybkość reakcji

Firmowe konto na Facebooku stanowi wizytówkę firmy i to właśnie do tego miejsca trafiają internauci, którzy potrzebują poznać najbardziej aktualną ofertę firmy, uzyskać szybką odpowiedź, na nurtujące ich pytanie czy napisać recenzję właśnie użytego produktu. Szybka reakcja administratora profilu na kontakt użytkownika jest bardzo ważna, dlatego też klienci często decydują się powierzyć opiekę nad profilem agencji, która nie tylko zadba o spójną komunikację marki w Internecie ale będzie opiekować się profilem klienta także wieczorami i w weekendy. Opieka nad kanałem społecznościowym klienta to nie tylko prowadzenie strony, rozumiane jako dodawanie atrakcyjnych treści ale szereg aktywności wyręczających dział obsługi klienta w firmie.

 

Spójny przekaz

W zależności od celów klienta projektujemy komunikację na Facebooku spójną z innymi mediami społecznościowymi oraz działaniami marketingowymi. Eksponujemy USP marki, tworzymy odpowiednio obrandowane grafiki a do komunikacji używamy języka klientów – wszystko po to aby firma na Facebooku mogła maksymalnie wykorzystać dostępną tam przestrzeń dla osiągnięcia swoich celów . Projektujemy aplikacje oraz proste zakładki z ofertą, formularzem kontaktowym czy inną funkcjonalnością dopasowaną do profilu. Wszystkie elementy komunikacji powinny być spójne, dlatego warto powierzyć promowanie firmy i prowadzenie strony na Facebooku profesjonalistom!

Konkursy i promocje

Zajmujemy się kompleksową organizacją konkursów na Facebooku. Dobieramy mechanizmy dostosowane do potrzeb klienta, projektujemy warunki udziału oraz Regulaminy, sugerujemy nagrody, czuwamy nad przebiegiem konkursu, wyborem laureatów i promocją wydarzenia. Dobrze przeprowadzone konkursy na Facebooku pozwalają na skuteczne zaangażowanie fanów w życie firmy, wzmacniając ich więź z marką.

 

Kampania reklamowa

System reklamowy Facebook Ads umożliwia lepsze docieranie z komunikatami na fanpage’u do fanów i nie tylko. Dzięki targetowaniu reklam oraz narzędziom takim jak custom audience możemy wyświetlić nasz komunikat bardzo precyzyjnie – np. rodzicom dzieci w wieku do 3 lat lubiących spacery po górach. O reklamie na Facebooku napisaliśmy więcej tutaj.
Komunikacja na Facebook - przykład