Optymalizacja strony (SEO)

Co to jest optymalizacja strony?

Optymalizacja strony - jest to dostosowanie kodu, treści i grafik pod kątem wyszukiwarek internetowych. To kluczowy element przy skutecznym pozycjonowaniu.

W przypadku większości popularnych programów do zarządzania treścią (CMS) optymalizację treści można przeprowadzić z ich poziomu. Optymalizacja kodu wymaga najczęściej ingerencji w kod źródłowy skryptów.

Optymalizacja SEO zawsze poprzedza właściwy proces pozycjonowania. Jest niezbędna i bardzo istotna w całej kampanii SEO. 

Przeprowadzana przez nas optymalizacja stron www przynosi naszym klientom wiele korzyści, takich jak wzrost pozycji w wyszukiwarce Google na konkurencyjne frazy oraz wzrost ruchu użytkowników. Poza tym optymalizacja strony niesie za sobą skuteczniejsze pozycjonowanie, eliminację wszelkich błędów na witrynie, powtórzeń treści oraz zminimalizowanie ryzyka otrzymania kary w postaci filtra od wyszukiwarki Google. Podsumowując optymalizacja strony pod Google pozwala na uzyskanie przewagi konkurencyjnej w swojej branży.

Optymalizacja stron www 

Optymalizacja witryny

Elementy wewnętrzne
odnoszące się do strony
  • składnia kodu źródłowego
  • wypełnienie metatagów
  • powiązania pomiędzy typami stron
Elementy zewnętrzne
widoczne dla użytkownika
  • treść
  • grafika
  • układ menu

Optymalizacja stron obejmuje zmiany w zakresie kodu strony, jej treści oraz grafiki. Podejmując się wykonania optymalizacji w pierwszej kolejności analizujemy aktualny kod źródłowy strony czyli prowadzimy analizę techniczną. Jeśli zachodzi taka potrzeba zalecamy przebudowę witryny klienta tak, aby była jak najbardziej widoczna dla botów wyszukiwarek i użytkowników. Kolejnym krokiem, jaki podejmujemy, jest optymalizacja samej treści. Analizujemy i modyfikujemy opis strony internetowej, tytuły, nagłówki, kotwice linków, treść właściwą strony głównej oraz innych podstron witryny. Prawidłowa optymalizacja stron internetowych oznacza odpowiednie dopasowanie treści zarówno pod kątem działania wyszukiwarki jak i pod kątem internautów.

Oprócz optymalizacji standardowych stron internetowych nasza oferta dotyczy również sklepów online. Optymalizacja sklepu internetowego to proces nieco bardziej złożony niż w przypadku kilkustronicowej witryny firmy. Jest on jednak konieczny, by osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, zaistnieć w świadomości internautów oraz zyskać ich przychylność, co ma skutkować większą ilością zamówień w e-sklepie.

Mamy świadomość tego, że działania w branży SEO powinny być dynamiczne i prowadzone w trybie ciągłym. Ze względu na stale zmieniające się algorytmy wyszukiwarek optymalizacja strony SEO wykonywana jest przez nas cyklicznie i regularnie. Na bieżąco śledzimy zmiany w wyszukiwarkach i obserwujemy aktualne trendy. Dzięki temu strony internetowe, które pozycjonujemy są cały czas dobrze zoptymalizowane.

co to jest optymalizacja strony

Jak widać pozycjonowanie i optymalizacja strony pod SEO naszego autorstwa może przynieść wiele korzyści dla Państwa biznesu. Jeśli mają Państwo stronę internetową swojej firmy lub zajmują się Państwo handlem i posiadają sklep internetowy zapraszamy do kontaktu z nami. Optymalizacja www jest właśnie dla Państwa! Odpowiednio eksponując witrynę pomożemy zyskać nowych i lojalnych klientów.

Optymalizacja służy:
 
usunięciu błędów utrudniających indeksację
 
przekazaniu wyszukiwarce jak największej ilości wartościowych informacji
Celem jest:
 
umożliwienie Google trafnej oceny witryny
 
poprawa pozycji domeny w wynikach wyszukiwania – tzw. naturalny awans