Zaplecze pozycjonerskie

Zaplecze SEO (a w zasadzie zaplecze do pozycjonowania) - zbiór stron w sieci, które umożliwiają odpowiednią promocję pozycjonowanej strony, przez umieszczenie w nich odpowiedniej treści i linków pozycjonujących. Są to najczęściej serwisy o zbliżonej do pozycjonowanej domeny tematyce, a także blogi i fora branżowe. Generowane na zapleczu linki przyczyniają się do zwiększenia popularności stron klientów, co powoduje wzrost pozycji i zwiększenie ruchu na tych serwisach. Standardowo wspieranie strony klienta autorskim zapleczem SEO Artefakt jest częścią usługi pozycjonowania. Klientom o dużej wiedzy w zakresie SEO oferujemy także budowę i utrzymywanie zaplecze pozycjonowania na zlecenie. 

Budowanie zaplecza SEO

Budową zaplecza SEO zajmujemy się od podstaw, dbając o szczegóły, schludny wygląd oraz odpowiednie rozwiązania techniczne. Wszystkie nasze zaplecza pozycjonerskie charakteryzują się:

  • unikalną, tworzoną indywidualnie przez naszych copywiterów treścią, na którą składają się liczne, wartościowe artykuły tematyczne,
  • oryginalnym layoutem,
  • przygotowanymi przez nas grafikami reklamowymi, niezbędnymi do zróżnicowania procesu linkowania
Zachęcamy również do zapoznania się z wykładem Marcina Deręgowskiego (założyciela Artefakt) na temat budowy dobrej jakości zaplecza SEO.

Tworzone SEO zaplecze, które będzie w odpowiedni sposób wspierać pozycjonowanie serwisu danego klienta powinno również uwzględniać m.in. takie technologiczne aspekty jak:

  • różnorodność domen,
  • zróżnicowanie serwerów
  • odpowiedni stosunek ilości stron, treści oraz linków SEO,

Rozwój zaplecza SEO

Serwisami z naszego zaplecza zajmujemy się indywidualnie, na bieżąco je monitorując i kontrolując. Dążąc nieustannie do zwiększenia jakości naszych serwisów inwestujemy w nie poprzez:

  • uzupełnianie treści o nowe, unikalne artykuły,
  • dodawanie nowych grafik, czy też
  • wstawianie atrakcyjnego contentu video.

Działania te mają na celu spowodowanie, aby prowadzone przez nas zaplecze pozycjonerskie wyglądało jak najbardziej naturalnie, przejrzyście i czytelnie zarówno dla użytkowników, jak i robotów wyszukiwarki Google.

Zaplecze a pozycjonowanie

Mimo sporej liczby serwisów zaplecza, jakimi dysponujemy, potrafimy tak nimi zarządzać, by w pełni spełniały swoją właściwą rolę, czyli wspierały pozycjonowanie stron naszych klientów. Nasi specjaliści chętnie opowiedzą o szczegółach oraz o tym, czym dokładnie jest pozycjonowanie zaplecze w naszej współpracy.

Zaplecze SEO