Karuzela z dodatkowymi wynikami wyszukiwania w SERP - Blog Artefakt

Testy w Google: karuzela z dodatkowymi wynikami wyszukiwania w SERP

07.02.2017 / SEO
Tablet

Kiedyś wyszukiwarka składała się jedynie z wyników organicznych i linków sponsorowanych. Obecnie wśród tradycyjnych odnośników użytkownik może zobaczyć grafy wiedzy, wizytówki z Google Maps, boksy direct answer, polecane artykuły i testowaną nowość – karuzelę z dodatkowymi wynikami wyszukiwania.

 

Karuzela w wynikach desktopowych i mobilnych

Google testuje nową metodę prezentacji dodatkowych wyników wyszukiwania, które będą powiązane z zapytaniem użytkownika. Po wpisaniu frazy w pasku wyszukiwarki nad wynikami sponsorowanymi pojawia się karuzela. Znajdują się na niej kafelki ze zdjęciami i podpisami.

 

Karuzela w SERP

 

Po kliknięciu w kafelek, użytkownik jest przekierowywany do określonej kategorii wyników wyszukiwania, które nie muszą być już ściśle powiązane z jego zapytaniem. Np. poszukując ubranek dla dzieci, na slajderze pokazuje się kategoria buty. Jeśli użytkownik kliknie w ten boks na karuzeli, pokażą się różne rodzaje butów – nie będą to wyniki powiązane wyłącznie z obuwiem dla dzieci.

Na razie karuzela wskazuje luźno powiązane wyniki wyszukiwania z zapytaniem użytkownika, zachęcając go do większej eksploracji podobnych kategorii. Slider w SERP znajduje się obecnie w fazie testów i tylko nieliczni internauci mają możliwość podejrzeć go w wyszukiwarce. Liczymy na to, że mechanizm jego działania zostanie udoskonalony, a kafelki z karuzeli będą odsyłały do wyników wyszukiwania mocniej związanych z tym, co aktualnie szuka użytkownik.

Na karuzelę można trafić w desktopowych i mobilnych wynikach wyszukiwania, wpisując np. frazy: baby clothers, kids clothing.

 

Również na naszym blogu
Google Chrome blokuje nachalny przekaz reklamowy na urządzeniach desktopowych i mobilnych. Sprawdź,...
Platformy ClickShop oraz Shoper, czyli jedne z popularniejszych systemów CMS dla sklepów...
Pozycjonowanie witryny uwidoczni Twój lokal gastronomiczny w wynikach wyszukiwania. Czy to jednak...
Komunikat o plikach cookies powinien pojawiać się w każdym serwisie internetowym, który korzysta z...
Polityka prywatności to dokument, który pomaga realizować obowiązek informacyjny narzucony na...