Videos from the web w grafach wiedzy - Blog Artefakt

Testy Videos from the web w grafach wiedzy

07.12.2016 / SEO
Filmy na YouTube

Grafy wiedzy to dodatkowe boksy w wynikach wyszukiwania. Przyciągają uwagę użytkowników i zachęcają do zdobycia dodatkowych informacji. Internauta bezpośrednio w SERP może dowiedzieć się, ile lat ma jego ulubiony aktor, kiedy zakończyła się II wojna światowa, jakie są godziny otwarcia sklepu sportowego. Google idzie o krok dalej i proponuje filmiki w knowledge graphs związane z zapytaniem użytkownika.

Jak wyglądają Videos from the web w mobile?

Testy filmików w grafach wiedzy odkrył Sergey Alakov, dzieląc się screenami na swoim profilu na Twitterze.

Wideo w grafach wiedzy

Na razie videos from the web pojawiają się na wybrane zapytania użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych. Proponowane filmiki pochodzą z portalu YouTube. W ten sposób Google promuje swój partnerski serwis. Kierując internautów do portalu pełnego reklam, gigant z Kalifornii zwiększa swój potencjał reklamowy.

Jakie filmiki pojawiają się w panelu wiedzy? Duże znaczenie może mieć data publikacji na portalu YouTube. Najczęściej w videos from the web wyświetlają się materiały, które zostały przesłane w ciągu ostatnich kilku miesięcy. To wskazuje, że Google chce dostarczać użytkownikom świeże i aktualne treści. Podobny mechanizm funkcjonuje w przypadku tradycyjnych wyników wyszukiwania – wyższą pozycję uzyskują strony z tekstami aktualizowanymi na bieżąco.

Videos from the web stanowią także możliwość wyróżnienia się w wynikach wyszukiwania dla firm, które korzystają z wideo marketingu. Interesujący materiał wideo może stanowić okazję do pojawienia się w grafie wiedzy i przyciągnięcia uwagi użytkownika. Publikując wideo na YouTubie, należy pamiętać o jego optymalizacji, by wyszukiwarka znalazła go spośród wielu treści opublikowanych przez internautów i agencje marketingowe.

 

Również na naszym blogu
Prowadząc hotel czy pensjonat, warto zadbać o zwiększenie widoczności strony internetowej w...
Google Chrome blokuje nachalny przekaz reklamowy na urządzeniach desktopowych i mobilnych. Sprawdź,...
Platformy ClickShop oraz Shoper, czyli jedne z popularniejszych systemów CMS dla sklepów...
Pozycjonowanie witryny uwidoczni Twój lokal gastronomiczny w wynikach wyszukiwania. Czy to jednak...
Komunikat o plikach cookies powinien pojawiać się w każdym serwisie internetowym, który korzysta z...