Blokowanie technologii Flash w Chrome - Blog Artefakt

Google zapowiada blokowanie technologii Flash w Chrome

09.08.2016 / SEO
reklama mobilna google adwords

Google od dłuższego czasu wspiera technologię HTML 5 i zniechęca właścicieli serwisów internetowych do korzystania z technologii Flash. Po ostatniej wiadomości od giganta z Kalifornii możemy już z czystym sumieniem powiedzieć, że koniec Flasha na stronach internetowych jest już bardzo blisko.

Od dłuższego czasu wiadomo, że umieszczanie na stronach internetowych elementów wykonanych w technologii Flash nie jest korzystne z punktu widzenia SEO. Przede wszystkim spowalniają prędkość strony, która jest czynnikiem rankingowym. Nie jest to dobre rozwiązanie także z powodu stale rosnącej liczby wyszukiwań mobilnych. Flash nie jest obsługiwany przez większość systemów operacyjnych na smartfony i tablety. Z tego powodu Google w wynikach mobilnych także niżej ceni sobie strony zbudowane w oparciu o tę technologię.

Flash

Stopniowe blokowanie Flash w Google Chrome

Niedawno na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja dotycząca blokowania technologii Flash w wyszukiwarce Chrome. W nowej wersji przeglądarki rozpocznie stopniowe blokowanie treści stron utworzonych w technologii Flash. W wersji Chrome 55 obsługa Flash zostanie wyłączona. Nie będzie to dotyczyło jednak stron, które w całości zrealizowane są w tej technologii. W taki przypadku jednak użytkownicy zostaną wcześniej poinformowani i poproszeni o chęć wejścia na stronę wykonaną w Adobe Flash.

Jest to kolejny powód, dla którego nie warto inwestować we Flashowe aplikacje na stronach internetowych. Warto wziąć pod uwagę to, że Google Chrome to jedna z najbardziej popularnych przeglądarek internetowych.

 

Również na naszym blogu
Pozycjonowanie witryny uwidoczni Twój lokal gastronomiczny w wynikach wyszukiwania. Czy to jednak...
Komunikat o plikach cookies powinien pojawiać się w każdym serwisie internetowym, który korzysta z...
Polityka prywatności to dokument, który pomaga realizować obowiązek informacyjny narzucony na...
Wdrożenie pełnych zaleceń optymalizacyjnych wymaga posiadania dostępów do serwera, aby można było...
Reklama kawiarni, pubu czy bistro to nie wszystko. Aby dać się znaleźć potencjalnym klientom, warto...