Blokowanie technologii Flash w Chrome - Blog Artefakt

Google zapowiada blokowanie technologii Flash w Chrome

/ SEO
reklama mobilna google adwords

Google od dłuższego czasu wspiera technologię HTML 5 i zniechęca właścicieli serwisów internetowych do korzystania z technologii Flash. Po ostatniej wiadomości od giganta z Kalifornii możemy już z czystym sumieniem powiedzieć, że koniec Flasha na stronach internetowych jest już bardzo blisko.

Od dłuższego czasu wiadomo, że umieszczanie na stronach internetowych elementów wykonanych w technologii Flash nie jest korzystne z punktu widzenia SEO. Przede wszystkim spowalniają prędkość strony, która jest czynnikiem rankingowym. Nie jest to dobre rozwiązanie także z powodu stale rosnącej liczby wyszukiwań mobilnych. Flash nie jest obsługiwany przez większość systemów operacyjnych na smartfony i tablety. Z tego powodu Google w wynikach mobilnych także niżej ceni sobie strony zbudowane w oparciu o tę technologię.

Flash

Stopniowe blokowanie Flash w Google Chrome

Niedawno na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja dotycząca blokowania technologii Flash w wyszukiwarce Chrome. W nowej wersji przeglądarki rozpocznie stopniowe blokowanie treści stron utworzonych w technologii Flash. W wersji Chrome 55 obsługa Flash zostanie wyłączona. Nie będzie to dotyczyło jednak stron, które w całości zrealizowane są w tej technologii. W taki przypadku jednak użytkownicy zostaną wcześniej poinformowani i poproszeni o chęć wejścia na stronę wykonaną w Adobe Flash.

Jest to kolejny powód, dla którego nie warto inwestować we Flashowe aplikacje na stronach internetowych. Warto wziąć pod uwagę to, że Google Chrome to jedna z najbardziej popularnych przeglądarek internetowych.

 

Również na naszym blogu
Kampanie AdWords oraz aktywność w social media to działania, które skutecznie uzupełnią strategię...
Niedawno Facebook opublikował nowy regulamin. Warunki korzystania z serwisu określają prawa i...
Audytując strony internetowe, staramy się wyeliminować wszystkie niedociągnięcia i problemy...
Jak stworzyć nagłówek, który będzie konwertować? Sprawdź wyniki badań Buzzsumo oraz naszych 8...
Ubrania, wózki niemowlęce czy pieluszki to produkty, po które klienci zawsze będą sięgać, aby...