Ponowna weryfikacja w GSC – błędne powiadomienia - Blog Artefakt

Błędne powiadomienia o powtórną weryfikację użytkowników w Google Search Console

11.07.2016 / SEO
Analiza raportu

Pod koniec ubiegłego tygodnia 7 i 8 lipca właściciele domen dostali powiadomienia z Google Search Console o konieczności powtórnej weryfikacji użytkowników mających dostęp do danych z panelu. John Mueller uspokaja – to tylko błąd aplikacji.

 

Sprawdź, kto ma dostęp do Twoich danych z GSC

Double-check the accounts, but don’t panic poinformował na swoim profilu na Twitterze John Mueller. Powiadomienia wysyłane przez Google Search Console z prośbą o powtórną weryfikację adresu mailowego „nowego” użytkownika były spowodowane błędem w działaniu oprogramowania. W panelu pojawiała się poniższa wiadomość:

 

Komunikat Google Search Console

 

Google od razu rozprawiło się z problemem i w sekcji Weryfikacja, powinna pojawić się informacja o pozytywnym dodaniu do panelu GSC nowego użytkownika.

 

Weryfikacja GSC

Mueller podkreślił, że błąd w GSC jest dobrą okazją do sprawdzenia zweryfikowanych użytkowników i ich uprawnień do zarządzania danymi. Informacje o ruchu i analityce wyszukiwania powinniśmy udostępniać tylko tym osobom, które są związane z naszą domeną i uprawnione do korzystania z tego typu danych. Adresy mailowe firm, przedsiębiorstw i podmiotów, które nie współpracują z nami nad rozwojem witryny, należy usuwać z Google Search Console. Dzięki temu chronimy wrażliwe informacje i zabezpieczamy się przed konkurencją.

 

Jak zarządzać weryfikacjami?

Po zalogowaniu do panelu Google Search Console należy wybrać określoną usługę, a następnie kliknąć w ikonę koła zębatego dostępną po prawej stronie. Po najechaniu rozwinie się menu, z którego powinniśmy wybrać zakładkę Szczegóły weryfikacji. Po przejściu w tę sekcję zobaczymy, jakie adresy mailowe są uprawnione do korzystania z danych w GSC. W każdym momencie możemy usunąć użytkownika, jeśli nasze uprawnienia nam na to pozwalają.

 

Dostępy dla użytkowników

Google radzi, aby webmasterzy lub osoby zarządzające witryną co jakiś czas sprawdzały zweryfikowane adresy e-mail. O bezpieczeństwo danych dotyczących naszej domeny musimy troszczyć się samodzielnie.

Również na naszym blogu
Pozycjonowanie witryny uwidoczni Twój lokal gastronomiczny w wynikach wyszukiwania. Czy to jednak...
Komunikat o plikach cookies powinien pojawiać się w każdym serwisie internetowym, który korzysta z...
Polityka prywatności to dokument, który pomaga realizować obowiązek informacyjny narzucony na...
Wdrożenie pełnych zaleceń optymalizacyjnych wymaga posiadania dostępów do serwera, aby można było...
Reklama kawiarni, pubu czy bistro to nie wszystko. Aby dać się znaleźć potencjalnym klientom, warto...