Powiadomienia i właściciele administracyjni w AdWords - Blog Artefakt

Udoskonalenia w koncie menedżera w AdWords

25.07.2016 / SEM
Google Adwords system reklamowy

Zarządzanie wieloma kontami AdWords stanowi wyzwanie. Im więcej kampanii, słów kluczowych, tym trudniej panować nad efektywnością i skutecznością reklam wyświetlanych w wynikach wyszukiwania. Google wprowadza ułatwienia: indywidualne powiadomienia oraz właścicieli administracyjnych.

Powiadomienia dla konta menedżera

Dzięki indywidualnym powiadomieniom przesyłanym przez Google dla kont menedżera można w jednym miejscu sprawdzić, co się dzieje z prowadzonymi kampaniami. Zapoznamy się z niepokojącymi alertami, dzięki którym podejmiemy działania naprawcze, a także wykorzystamy dostępne informacje do zwiększenia skuteczności linków sponsorowanych w wyszukiwarce. Powiadomienia są grupowane według określonych typów – to ułatwia ich przeglądanie.

 

Powiadomienia AdWords

 

 

Właściciele administracyjni

Administrative Owner (kiedyś znany jako MCC – My Client Center) to poziom uprawnień nadawany w AdWords, tylko zaufanym osobom, które zajmą się zarządzeniem panelem. Właściciele administracyjni mają możliwość edytowania uprawnień przyznanych kolejnym użytkownikom, mogą usuwać i dodawać kolejne osoby odpowiedzialne za poszczególne kampanie reklamowe. To do nich należy sprawdzanie, czy do panelu nie ma dostępu niepożądany użytkownik, który mógłby zaszkodzić przyjętej strategii marketingowej.

AdWords zmienia się wraz z potrzebami użytkowników. My bacznie obserwujemy wszystkie nowości i nie możemy doczekać się nowego wyglądu panelu administracyjnego!

Również na naszym blogu
Google Chrome blokuje nachalny przekaz reklamowy na urządzeniach desktopowych i mobilnych. Sprawdź,...
Platformy ClickShop oraz Shoper, czyli jedne z popularniejszych systemów CMS dla sklepów...
Pozycjonowanie witryny uwidoczni Twój lokal gastronomiczny w wynikach wyszukiwania. Czy to jednak...
Komunikat o plikach cookies powinien pojawiać się w każdym serwisie internetowym, który korzysta z...
Polityka prywatności to dokument, który pomaga realizować obowiązek informacyjny narzucony na...